חשיבות המשחק עבור החתולים
03-5403368

מידע

כתבות

חשיבות המשחק עבור החתולים

מאת: מאיה זייידנר, אסיסטנטית במרכז וטרינרי רמת השרון

 

כשנסתכל על מעשיהם של החתולים, הסיבה למשחק ברורה. הם ישנים בסביבות 16 שעות ביום וכאשר הם ערים, הם זקוקים לפעילות הגופנית אשר המשחק מספק.

 

בטבע, אריות, נמרים וחתולי בר אחרים נוהגים לעקוב ולצוד אחר טרף או מלמדים את צאציהם לעשות זאת. בשונה מהם, חתולי הבית אינם זקוקים לצוד בכדי לאכול, ולמרות זאת, עדיין טמונים בהם אותם אינסטינקטים פראיים לצייד.

 

קיימים יתרונות רבים למשחק, ביניהם:

 

• פעילות גופנית
פעילות גופנית הינה חיונית עבור שמירת החתול בריא. השתובבות החתול במשחק איתנו או עם חתולים אחרים היא דרך טובה עבור החתול להשיג פעילות זו, ותתרום לו פיזית וגם מנטאלית.

 

• שחרור חרדה
חרדה ולחץ מזיקים לחתול בדומה לכולנו. חתולים תחת לחץ צפויים לפתח התנהגויות בעייתיות כמו תוקפנות, סימון בשתן, או הפרעות אובססיביות-כפייתיות.

 

• הקלה על שעמום
חתולים, בהיותם סקרנים מטבעם, יכולים להיכנס לדיכאון ולהפוך חסרי מרץ. חתולים צריכים איזשהו אתגר בכל יום. צפו בחתול מנסה לתפוס כדור המסתובב ברנדומאליות במעגל. הוא מרוכז בכדור כל כך שאפילו תנודה קלה של הרגל עלולה לשלוח אותו בקפיצה לאוויר. בין אם החתול מסתכל מבעד לחלון על ציפורים מצייצות, או רודף אחר חקת נוצה, החתול אוהב וצריך לשחק.

 

• הרגשה טובה
משחק, לפי הגדרה, הוא משהו הגורם לכל אחד המשתתף בו להרגשה טובה. ולחתול שלך מגיע להרגיש טוב, לא?

 

• הקשרות עם חתולים או חיות אחרות בבית
חתולים רודפים אחר חתולים, חתולים מפתים כלבים לרדוף אחריהם, וחתולים אפילו רודפים אחר כלבים בחלק מהמשפחות! התנהגות מסוג זה מספקת זמן הקשרות מאוד נחוץ. משחק עם החתול יכול לקשור אותו גם אלינו – ומי יכול לסרב לקשר מהסוג הפרוותי?

 

קיים מגוון רחב של משחקים עבור חתולי הבית, אך כל חתול שונה, וכך גם שונים באהבתם למשחקים. משחק שעובד טוב עם חתול אחד, לא בהכרח יהיה כך עבור חתול אחר. כדאי לנסות משחקים שונים עד למציאת אותם משחקים המעודדים הכי הרבה פעילות ואינטרקציה.

 

לסיום, כל בעל חתול – או ליתר דיוק, כל מי שנמצא בבעלות חתול, יכול להפוך את ביתו לגן עדן חתולי!

 

 

לשאלות נוספות ותיאום תור, ניתן לפנות למרפאתנו במספר 03-5403368, מרכז וטרינרי רמת השרון.