חיות וניתוחים קוסמטים
03-5403368

מידע

כתבות

חיות וניתוחים קוסמטים

ניצן דליצקי – אסיסטנטית במרכז וטרינרי רמת השרון

 

כלבים לא מושלמים – לסת שמוטה, מבנה לסת בולט , צניחת עפעפיים , עור מקומט , מנשך הפוך כל אלה ועוד הם מה שהופכים את הכלב לכל כך אהוב .

לרובנו כן , אבל יש כאלו שיגידו שלא , יותר ויותר בעלי כלבים וחתולים בעולם מחליטים לקחת את החבר השעיר שלהם לניתוח פלסטי בשביל לשנות את מראהו .

 

בזמן שוטרינרים ואוהבי בעלי החיים חשים רגשות מעורבים לגבי ניתוחים קוסמטיים , יש כאלה שיגידו שלחלק מהחיות זה מאפשר חיים יותר טובים וארוכים .

 

הנה המדריך לטרנד החדש :

 

איזה ניתוחים ניתן לעשות לבעל החיים האישי שלכם :

 

בוטוקס לקמטים , שאיבת שומן , שיפוץ אף , הרמת עפעפיים ניתוח שבד"כ נחוץ אצל גזעי הכלבים מסוג שארפיי בלאדהונד ובולדוג . קיים עוד ניתוח פלסטי אחד שנעשה לזכרים בשם  "נאו טסטיקל " –השתלת  סיליקון דמוי ביצה לשק האשכים אצל זכרים מסורסים על מנת  שיראו כלא מסורסים .

 

חכו רגע, מה ? אשכים מזוייפים ? אשכים מסיליקון ?

 

כן , למרות שאם תשאלו את רוב הוטרינרים אין לזה שום תועלת לכלב ושום השפעה רפואית, אבל יותר מ425,000 כלבים וחתולים מסתובבים ברחבי העולם עם שתלים שכאלה .

 

האם ישנם ניתוחים שהם קוסמטים אבל עם השפעות רפואיות חיוביות ?

 

מספר ניתוחים שמוצעים הם בשביל לשמור על בעל החיים שלנו בריא  כמו:

 

ניתוח למתיחת העור בכלבי שארפיי למשל . עקב הקפלים הרבים בעור נוצרת סביבה אולטימטיבית לחיידקים וטפילי עור עקב החום והלחות מה שגורם לדלקות רבות זיהומים ואלרגיות בחלק מהמקרים עקב כך מוצע הניתוח להשתלת בוטוקס שיכול לעזור במתיחת העור ומניעת דלקות .

 

שיפוץ אף שמהותו – הרחבת הנחירים , ניתוח אשר יכול לעזור לבעלי האף הפחוס כמו הפאג, הבוקסר ,וגם חתולים כמו הפרסי לדוגמה , לנשום ביתר קלות ולאפשר להם חיים ארוכים ונעימים יותר .

 

בארץ לאט לאט נאספים עוד ועוד אופציות לשינויים פלסטיים כמו השתלות שיניים , התקנת גשר לשינים עקומות  , הרמת עטינים – לנקבות שהמליטו והעטינים צנחו יש אופציה למתוח אותך בחזרה לבטן כדי שלא יגרדו את הריצפה , תיקון מנשך "מרזב" שקורה בדר"כ אצל בוקסרים עם לסת עקומה מה שגורם לרוק מוגבר בחלל הפה ונזילה של רוק החוצה , כל אלה ועוד ניתן לעשות לבעל החיים השעיר והמתוק שלנו .

 

חשוב לדעת לכל בעלי הכלבים והחתולים –

 

יש איסור מוחלט על חיתוך זנב, עקירת ציפורניים , וקיצוץ אוזניים , למטרות קוסמטיות בלבד!

 

אז אם בא לכם שגם הכלבלב או החתול שלכם יראו צעירים יותר מתוחים יותר אולי שווה לכם לשקול את האופציות הנ"ל .