איך לבחור וטרינר טוב עבור חיית המחמד שלכם?
03-5403368

מידע

כתבות

איך לבחור וטרינר טוב עבור חיית המחמד שלכם?

מאת: ד"ר דורון נרי רופא ומנתח וטרינר, בוגר אוניברסיטת אדינברו, בריטניה.

 

אז אימצתם חיית מחמד, בין אם זה כלב, חתול או כל יצור אחר, זהו צעד ראשון לחברות ארוכת שנים. כדי להבטיח את בריאותו של החבר החדש בבית, עליכם למצוא לו וטרינר שיענה על כל צרכיו ולא פחות חשוב – על ציפיותיכם.

 

אז מהו וטרינר בעצם?

וטרינר הוא "רופא חיות" ומרפאה וטרינרית, היא מרפאה המיועדת לבעלי חיים.

למרות שכל הוטרינרים עוברים הכשרה לטיפול בכל סוגי בעלי החיים, הם לרוב נחלקים בהמשך לפי תחומי עיסוק- ישנם וטרינרים של חיות מחמד, וטרינרים של חיות משק, וטרינרים של חיות בר, וטרינרים העוסקים בתחום המחקר, וטרינרים רשותיים ועוד.

 

איך לבחור וטרינר? ולמה המרכז הוטרינרי רמת השרון/הרצליה?

·  אחת הדרכים לבחור וטרינר, היא פשוט לבקר ולהתרשם ישירות מהמרפאה והצוות. אנחנו במרכז וטרינרי רמת השרון\הרצליה, מזמינם אתכם בכל עת לבקר במרפאה ולהתרשם מהמכשור המתקדם שבה. אתם מוזמנים להתקשר מראש ולקבל הסבר על מרפאתנו בכל עת.

 

·  עוד דרך היא לבקש המלצות מחברים, ואם אין לכם חברים חובבי חיות, ניתן להתקשר לעמותות ולקבל מהן המלצות, במקרה שלנו, אנו עובדים עם S.O.S הרצליה ועם "תנו לחיות לחיות" בהתנדבות מעל ל15 שנים. בנוסף, אתם מוזמנים לבקר בדף ההמלצות בעמוד הבית שלנו ולעקוב אחרינו בפייסבוק

 

·  מיקום גם הוא, כמובן חשוב. רצוי לבחור מרפאה וטרינרית בסביבת מגוריכם. כך הוטרינר הנגישות לווטרינר תהיה טובה ולא תתקשו לגשת אליו במקרה הצורך, ובמיוחד במקרה חירום. אנו ממוקמים בגבול שבין הרצליה לרמת השרון, מיקום מרכזי ונוח. ותמיד יש חניה.

 

·  זמינות - דעו שבמקרה ומשהו קורה בשעות הלילה או מחוץ לשעות העבודה הרגילות יש למי לפנות, להתייעץ, לשאול, ובמקרה הצורך גם להגיע. במרכז וטרינרי רמת השרון/הרצליה אנו מספקים מענה 7\24 ע"י וטרינר מנוסה מצוות המרפאה בין אם זה ד"ר דורון נרי, ד"ר אסף דגן או ד"ר ערן גרין.

 

·  ניקיון - כמו שאתם לא הייתם הולכים לרופא משפחה שמרפאתו מוזנחת ומלוכלכת, כך צריך להיות גם היחס לחיית המחמד שלכם. הסתכלו מסביב ובדקו האם המרפאה הוטרינרית נקייה, האם קיימת הפרדה בין חדר הטיפולים לחדר האשפוז, והאם קיים חדר ניתוח מסודר וסטרילי. במרכז וטרינרי רמת השרון/הרצליה, כל אלו קיימים ואנו מקפידים מאוד על נקיון המרפאה ועל סטריליות במהלך פרוצדורות כירורגיות.

 

·  מקצועיות וותק - בחרו וטרינר שיודע מה הוא עושה, ושלא חושש להתייעץ במקרה הצורך עם מומחים.

 במרפאתנו נמצאים ד"ר דורון נרי,בוגר בריטניה, רופא ומנתח וטרינרי עם ותק של 22 שנה. בשנת 2007  

 הצטרף למרפאה ד"ר ערן גרין, בוגר   

 האוניברסיטה העברית בירושלים, ובאוקטובר 2010 הצטרף ד"ר אסף דגן, אשר סיים לימודיו באוניברסיטת   Tufts   בארצות הברית, וסיים התמחות אמריקאית ברפואת כלבים וחתולים. ובנוסף לכל זה, עומד לרשותכם צוות מקצועי, ותיק ומנוסה של 9 אסיסטנטים/ות, ומנהלת המרפאה הגר ספיבק שאיתנו כבר 15 שנים.

 

·  ציוד - ודאו שבמרפאה שבחרתם יש את כל הציוד הנדרש לטיפול מקסימלי בחיית המחמד שלכם. כך תחסכו טרטורים מיותרים, ותהנו מדיאגנוזה מדויקת ומהירה במקום. במרכז הוטרינרי רמת השרון/הרצליה יש מכשור מתקדם ומגוון שירותים רפואיים וכירורגים ובכלל זה מעבדת דם, צילומי רנטגן ופיתוח דיגיטלי, חדר ניתוח משוכלל הכולל גם ציוד לייזר ועוד.

 

·  יחס - הוטרינר צריך להיות זמין, אדיב, וסבלני כלפי בעל החיים. במהלך בדיקה, הוטרינר צריך לקחת את הזמן ולבדוק ביסודיות את בעל החיים מראש ועד זנב, ולענות על כל חשש ושאלה של הלקוח.

 

·  עדכניות - וטרינר טוב מתעדכן בחידושים הטכנולוגיים והרפואיים ומוכן כל הזמן ללמוד דברים חדשים בתחום הרפואה הוטרינרית. לוטרינר צריך להיות חומר מקצועי זמין, בין אם אנושי או טקסטואלי, שיוכל לפנות אליו במקרה ומקרים חריגים או קשים במיוחד מגיעים. הרפואה הוטרינרית היום היא רחבת יריעה ומורכבת, ובמידה והוטרינר לא מעודכן במחלות חדשות, בשיטות חדשות לטיפול או מפחד להתייעץ עם קולגות הוא כנראה נשאר מאחור. אנו במרכז וטרינרי הרצליה/רמת השרון מקפידים על התעדכנות במה שמתרחש היום בעולם הוטרינרי, משתתפים באופן קבוע בכנסים מקומיים ובינלאומיים ולא חוששים להזמין מומחים בעת הצורך.

 

איך לייעל את הביקור אצל הוטרינר?

 

התמקדו בבעיה העיקרית בתאור המקרה לוטרינר ותארו את שרשרת האירועים שהובילו לבעיה זו (לפי מיטב ידעתכם כמובן). נסו לענות במדויק על שאלות הוטרינר למרות שלעיתים לא תדעו את כל הפרטים.

 

הכינו רשימה של שאלות ואל תתביישו לשאול גם אם השאלה נראית לכם מטופשת. שאלות אלו יכולות למנוע בעיות עתידיות.

אל תחששו ושאלו גם בסוף הטיפול במידה ולא הבנתם מה הוטרינר עשה או מה קרה לחיית המחמד שלכם.

 

קראו באינטרנט על הבעיה בשביל להחכים ולהבין יותר, למרכז הוטרינרי רמת השרון/הרצליה יש מאגר כתבות אינפורמטיביות נרחבות באתר הבית

 

נשמח אם תצטרפו אלינו בעמוד הפייסבוק שלנו

ועוד יותר נשמח אם תצטרפו אלינו כלקוחות חדשים!

 

בברכה,

צוות מרכז וטרינרי רמת השרון/הרצליה.