הצילו! החתול שלי מסרב לקחת תרופות
03-5403368

מידע

הצילו! החתול שלי מסרב לקחת תרופות

מאת ניצן דליצקי - טכנאית ראשית. 

אז יצאנו מטיפול אצל הוטרינר וקיבלנו כדורים לתולי מה עושים עכשיו ואיך נצליח לתת לו אותם? האחריות למתן תרופות היא עלינו, תולי לא פשוט יבוא וייקח אותם .  

איך עושים את זה מבלי שהחתול שחשבנו שהוא כל כך חמוד ועדין ישנא אותנו או יותר נכון יהפוך למכונת ריור, יריקות ופליטות .

אופציה ראשונה– קחו את הכדור והחביאו אותו במזון שהחתול שלכם הכי אוהב - גבינה, טונה, חמאת בוטנים מזון שימורים וכו'. ודאו מראש שהווטרינר שלכם אמר שניתן לתת את הכדור יחד עם האוכל . בזמן שחתולכם אוכל תוודאו שאכן אכל גם את הכדור. ישנם חתולים שיאכלו מסביב לכדור וישאירו בצלחת את הכדור אז הישארו ליד חתולכם ואכן ודאו שאכל .


אופציה שניה- אם האופציה הראשונה לא עבדה ולא היה ניתן לעבוד על החתול ולהחביא את הכדור בתוך המזון , נעבור לניסיון פיזי , אם החתול שלכם לא סימפטי ונחמד בהחזקה אנא בקשו מחבר להחזיקו ובזמן שתעשו זאת : החזיקו את החתול ועטפו סביבו שמיכה ממש כמו בוריטו מה שישאיר אך ורק את הראש שלו בחוץ , תפסו את הראש ופיתחו את פיו והכניסו את הכדור וסיגרו את פיו. אנא הימנעו מלהכניס את אצבעותיכם עמוק מידי כדי שחתולכם לא יקיא ואז לצערנו הכדור יישאר בחוץ.

 

אופציה שלישית – אם שתי האופציות האחרות לא עבדו יש לנו חתול בעייתי ואנחנו ננסה בעזרת יורה כדורים. יורה כדורים הוא סוג של מזרק שהותאם להחזקת הכדור וירייתו לתוך הפה של החתול מה שיפתיע אותו ויגרום לו לפעמים לבלוע . החזיקו את חתולכם ביד אחת ואת יורה הכדורים ביד השנייה בתוכו הכדור הצמידו את יורה הכדורים לאחד מצידי הפה של החתול על שיפתח הפה הכניסו אותו כמה שתוכלו ותירו את הכדור לפיו וסיגרו מיד את פיו . אם הכדור נבלע ווידאתם שהוא לא נזרק החוצה או נפלט ע"י החתול הצלחתם . אם הוא הוציא אותו אנחנו בבעיה.

 

אם ניסינו את שלושת האופציות האלה ועדיין החתול סירב גשו לווטרינר שלכם והסבירו לו שניסיתם בכל צורה והאם אפשר לתת לו בסירופ ? או בזריקה ארוכת טווח כדי לחסוך את המרדף בבית ואת ההקאות הריור והרוק הבלתי פוסק של חתולכם .
רוב חתולי הבית בישראל סרבני כדורים אז אל תעלבו אם החתול שלכם פשוט לא יסכים לבלוע את הכדור, הוא איננו מבין שזה לטובתו ובריאותו הוא בסך אכל לא מבין למה הוא צריך לבלוע משהו שיש לו ריח וטעם מר.


לעוד שאלות ועצות אנא פנו אלינו
מרכז וטרינרי רמת השרון 035403368