הסיבות למסירת בעל החיים - מה האופציות
03-5403368

מידע

כתבות

הסיבות למסירת בעל החיים - מה האופציות

מאת: ניצן דליצקי סעד טכנאית ראשית מרכז וטרינרי רמה"ש


בעל חיים זה לכל החיים . מגיע להם שנשקיע את מירב המאמצים, שנתייחס אליהם כאל חלק מהמשפחה ונשאיר אותם אצלנו בכל מצב . הם נותנים לנו אהבה בלתי נגמרת , וסומכים עלינו שתמיד נהיה פה לשמור עליהם. בעלי חיים לא מבינים את המהמורות החיים , וחלק מהמהמורות לא יאפשרו לנו לקחת אותם איתנו. אנחנו לא יכולים להסביר להם למה הם עוברים דירה . בגלל סיבות אלה אנחנו לא יכולים להתייחס להעבירם דירה לבעלים אחרים לזה כפתרון קל. חשוב לפני שנקבל החלטה כזאת נחפש פתרונות נוספים.

אנו מבקשים בכל לשון של בקשה לא לפנות אלינו לגבי מסירת כלב. אנו מרפאה פרטית שמספקת טיפול רפואי בלבד. אנו לא קולטים כלבים!


מהן סיבות הגיוניות למסירת בעל החיים?


אם הגעתם למצב שגורם לכם לחשוב על מסירת בעל החיים ולמצוא בית חדש לחתול, כלב, או כל חיה  אחרת ,בבקשה חשבו קודם על כל אופציה. תזכרו שהבעל חיים רגיל אליכם ולמנהגים שבבית שלכם ותנסו כל דרך להשאירו איתכם .


אלרגיות – אם אתם חושביםש אתם אלרגיים לבעל החיים שלכם, בקרו את הרופא שלכם וודאו שאכן בעל החיים האישי שלכם הוא הבעיה . אולי אפילו משתלם לכם להתחיל בזריקות או כדורים לצורך טיפול והעלמת האלרגיה מחייכם . נקו את הבית ורחצו את כלבכם לעיתים תכופות כדי להפחית את השיער שמתגלגל בבית ויכול לעורר תגובה אלרגית . השתמשו בחומרים שמפחיתים אלרגיות בעת רחיצת הכלב שלכם יש המון תכשירים שיכולים לעזור . קנו מערכת שמטהרת את האויר בבית והשאירו חלונות פתוחים לצורך איורור .


בעיות התנהגות – התייעצו עם מומחה להתנהגות של בעלי חיים ועם הוטרינר שלכם . קחו את הכלב לאילוף לצורך משמעת ותיקון התנהגות סוררת . צאו עם כלבכם להמון טיולים לצורך "פריקת אנרגיה ". ממש כמו סוללה של אנרגייזר שנגמרת פתאום גם כלבכם יותש וככה יהיו פחות בעיות . קנו קולר משמעתי כמו D.A.P/ feliway בשביל להרגיע את בעל החיים שלכם . פליווי חתול-  הוא תכשיר שמרכיב בתוכו פרומון שגורם להרגעה .


רילוקיישן- עשו תחקיר מעמיק לצורך מציאת בית שמאשר בעלי חיים . רוב הסיכויים שבסוף תמצאו מקום שיסכים. בקשו מחברים או משפחה שעד שתמצאו בית מתאים ישמרו על בעל החיים שלכם כך כאשר תמצאו בית יטיסו אותם אליכם בימים אלה זה כבר לא כל כך מסובך לעבור ארץ עם הכלב . יש אופציות לטיסות עם בעלי החיים והסברים מפורטים לכל מדינה או ארץ שתעברו אליה בשגרירויות השונות.

הוצאות יקרות מידי על בעל החיים- הפסיקו לקנות בזול , לא הכלב שלכם לא צריך בגדים זה משהו שבני אדם המציאו בשבילם, וגם צעצועים תוכלו למצוא ישנם כל מיני מבצעים בחנויות צעצועים או שתוכלו להכין דברים בעצמכם מבדים ישנים. קנו אוכל בשקים גדולים וחיסכו בהוצאות . הוציאו רק על מה שחייבים  וזהו.


מחלה – לצערכם נפלה עליכם מחלה ואין באפשרותכם לטייל או לטפל יותר בבעל החיים, זה מובן ומקובל אנו לא מאחלים לאיש להיות במצב כזה ואי אפשר לשפוט. לכן זהו מצב מורכב שעלול להוביל לאין ברירה ולמסירה.


התארגנו מראש – אם הגיע השלב ואין ברירה אלא למסור את בעל החיים, עשו זאת הכי מוקדם שתוכלו. המון מקלטים של בעלי חיים ועמותות יכולים לקשר בניכם לבין משפחות מאמצות לפני שיגיע הרגע לשים את הכלב במכלאה וכך תחסכו לכלב שלכם את שלב הכלוב אם תתארגנו מראש למצב של למסור אותו .


בית חדש באחריות – אופציות


אם נבדקו כל האופציות ואתם והחבר הפרוותי שלכם נאלצים להיפרד, עשו זאת באחריות . אל תשאירו אותו בעמותה בתקווה שיבוא מישהו טוב ויאמץ אותו וזהו . אל תשאירו אותו בקיבוץ / משוב  או בצד הדרך ותקוו שבנאדם טוב ימצא אותו , רוב המקרים האלה מסתיימים בדריסות וסכנות לכלב ולבנאדם שיפגע בו בטעות .


משפחה וחברים – אופציה מצויינת במיוחד אם הם כבר מכירים אחד את השני . תשאלו את כל החברים שאוהבים בעלי חיים ואת כל המשפחה בכדי למצוא לו בית אוהב אולי גם ככה תוכלו לפגוש אותו כשתחזרו או בכלל להחזירו אליכם אחרי שהכל יגמר .


קבוצות שמצילות בעלי חיים – חפשו בפייסבוק באינטרנט ובכל אתר אפשרי קבוצות שמצילות ומוצאות בתים לכלבים חתולים תוכים אוגרים וכדומה . במצב כזה אולי ימצאו לכלב שלכם אומנה עד שימצא לו בית אמיתי וכך הוא לא יגיע לכלוב .


עמותה / מקלט – עשו מחקר ובררו איזו מהעמותות ממיתות בעלי חיים כדי שבעל החיים שלכם לא יגיע לשם, בידקו עמותות מומלצת ואחריות . כאשר אתם הולכים לעמותה הסבירו על בעל החיים את כל התכונות הטובות ואולי כך יוכל למצוא לו בית יותר מהר .


פירסום אצל הוטרינר – שאלו את הוטרינר של בעל החיים שלכם אם הוא מכיר מישו שמעוניין בכלב חדש לאחר שחלילה ספד את בעל החיים שלו או בעל החיים שלו הלך לאיבוד , אולי יש מישהו שמחפש כלב לעוד כלב   .פרסמו מודעה עם הסיפור האישי של כלבכם ומדוע מסרתם אותו ושימו על הקיר אצל הוטרינר.

אנו מבקשים בכל לשון של בקשה לא לפנות אלינו לגבי מסירת כלב. אנו מרפאה פרטית שמספקת טיפול רפואי בלבד. אנו לא קולטים כלבים!


תרמו אותו לבית אבות – לאחרונה המון בתי אבות מגיעים למסקנה שבעל חיים משרה שמחה ורגיעה בבית האבות ונותן נחת לנמצאים בו . שקלו למסור אותו לשם אם הוא נעים הליכות ורגוע.


אבל באמת , נסו כל דרך אחרת ורק כדי לא למסור את הבעל חיים שלכם, בשבילכם הוא רק חלק קטן מהחיים בשבילו אתם כל העולם וזהו .

 

לפרטים לגבי אימוץ או מסירה ניתן לפנות לעמותות כגון תנו לחיות לחיות או עמותת אס.אואס חיות

 

אנו מבקשים בכל לשון של בקשה לא לפנות אלינו לגבי מסירת כלב. אנו מרפאה פרטית שמספקת טיפול רפואי בלבד. אנו לא קולטים כלבים!