הכלב חרד?
03-5403368

הכלב חרד?

הכלב חרד?

הכלב חרד?
ניצן דליצקי סעד – טכנאית ראשית


כל בוקר אותו סיפור אותה שיגרה .
אנחנו קמים בבוקר , לוקחים את הכלב לטיול נותנים לו אוכל ואז מגיע השלב בו אנחנו צריכים לצאת מהבית ליום העבודה .  ברגע שאנחנו יוצאים מהבית אנו נותנים מבט אחרון אחורה לחבר הכי טוב שלנו וחושבים – "החיים שלו תותים יש לו את כל הבית לעצמו והוא לא צריך ללכת לעבודה יכול לשכב כל היום על הגב ולנוח " .


אבל בעצם , אצלו החרדה מתחילה – הוא צועד הלוך ושוב בבית חסר מנוחה וחושב " הולך לקרות משהו רע "  ואכן קורה משהו רע , הוא חרד להישאר לבד – זוהי – " חרדת נטישה " . חרדה כזאת יכולה להוביל לבעיות כגון – נביחות , הריסת הבית ובמקרים חמורים הכלב יכול לנסות לחפור בור בקירות , בדלת , בתריסים רק כדי לצאת החוצה ולמצוא אותנו .


כוטרינרים, נתקלנו במקרים בהם זה הגיע למצב קיצוני בו כלבים קפצו מחלונות דירות ונפצעו ,חלקם אף לא שרדו את הנפילה רק על מנת למצוא אותנו ולהימנע מחוויית הבדידות בבית.
המצב האופטימאלי הוא אם יתאפשר להשאיר את כלבנו חסר חרדות וחסר מצוקות בבית . בתור בעלי כלבים אנו מקווים שזה המצב אבל לצערנו לא תמיד זה אפשרי וכלב מועד יכול להתדרדר מחרדה קלה למצוקה קשה מאוד . המצוקה הזאת היא בלתי נשלטת .
לצערנו למאלפים לא תמיד יהיה פתרון וחלקם יפנו אתכם אל הוטרינר לצורך טיפול הרגעתי תרופתי בשילוב עם אילוף מסודר כי כל עוד הכלב חרד ופוחד לא יהיה ניתן להשיג את שיתוף הפעולה שלו.


אם בעל החיים שלכם חרדתי ברמה גבוהה ופוחד כל הזמן אולי כדאי לכם לשקול טיפול משולב: התנהגותי+ תרופתי. למי שמתקשה עם התפיסה של מתן תרופות נוגדות חרדה לכל החיים חשוב לדעת שתרופות אלו יוכלו להקל על כלבכם ולעזור לו להתמודד עם החיים .
חישבו עד כמה נפגעת איכות חייו של כלב שמצוי רוב הזמן במצוקה וחרדה.
תרופות נוגדות חרדה יכולות לשפר מאד את חייהם של כלבים חרדים ובעליהם, בשילוב טיפול התנהגותי.


חשוב לזכור שאין לתת לבעלי החיים שלכם תרופות נוגדות חרדה של אנשים על דעת עצמכם.


לעוד שאלות המרכז הוטרינרי רמה"ש 035403368