הכלב המתאים ביותר בשבילך
03-5403368

מידע

כתבות

הכלב המתאים ביותר בשבילך

מאת: מיכל ליבסון/סייעת

הדבר הראשון שצריך לקחת בחשבון כשקונים כלב או אפילו אם מקבלים כלב במתנה, הוא האם אתם יכולים לתת לו את אורך החיים והתנאים שהוא צריך. הבחירה של כלבך תהיה מושפעת גם מהציפיות והתקוות שלך מהכלב. חיית מחמד קטנה לדירה קטנה בעיר, כלב ציד לעשות איתו הרבה פעילות גופנית, חבר למשפחה או כלב שמירה יעיל.

 

הבדלים בגודל, מזג, וכישורים מסוימים ומיוחדים, כמו החזרה של חפצים  או זריזות וחכמה, עושים גזעים מסוימים מתאימים יותר לתפקיד ולאורך חיים מסוימים יותר מאשר אחרים. זה רק הוגן כלפי הכלב לבחור את הגזע המתאים לכם, בחכמה. למרות שלהיות בעלי כלב זהו כיף גדול, לא יהיה קל לא לכם ולא לבע"ח שלכם אם אין לכם את הזמן להשקיע בו בטיולים מסודרים,  אם אין יכולת לכלכל אותו, או אם אתם נאלצים להשאיר כלב גדול ומלא אנרגיות הרבה שעות סגור בבית. בניגוד לציפורים בכלוב ודגים טרופים שדורשים מעט זמן להאכיל ולנקות או חתולים שהם חיה עצמאית הרבה יותר  מכלב מטבעה, הכלב זקוק להרבה תשומת לב, ולא ניתן לשחרר אותם לשוטט לבדם ברחבי העיר או המושב.

 

לאחר שהבנתם את אחריות הטיפול,  צריך יהיה לבחור את גזע הכלב שתרצו תוך מחשבה רבה. אם אתם מחפשים חיית מחמד ליהנות ממנה, לא גזעית, בביקור בעמותה לבע"ח כמו אס או אס או תנו לחיות לחיות, תוכלו למצוא הרבה כלבים מעורבים שלא ניתן לעמוד בפניהם. המראה החיצוני שלהם ירמוז על הגזע של ההורים, ודבר זה ייתן לכם מושג על צרכיו של הכלב והמזג שלו. אם ישנם ילדים קטנים בבית, בחרו גור עם אופי נוח וטוב כדי שיוכלו לגדול וללמוד ביחד. לאדם מבוגר יותר, יהיה מתאים לקחת כלב בוגר יותר, שעבר כבר אילוף בסיסי ולא צריך הרבה פעילות גופנית.

 

אם אתם מעוניינים בגזע מסוים, או רוצים להרביע את הכלב, כדאי מאוד לקנות ממגדל מורשה של הגזע, תוך בדיקה דקדקנית של התעודות והמסמכים הנחוצים. כמו כן מומלץ לקחת אותו לווטרינר לבדיקה לקבל ייעוץ ספציפי על הגזע ועל בעיות רפואיות הייחודיות לכל גזע וגזע.

 

דוגמאות לגזעים שונים המתאימים לאנשים שונים:

*לברדור או גולדן רטריבר- כלב צייתן ושקט בעל אופי אוהב יכול להיות כלב משפחה מצוין. 

* יורקשיר טרייר – יורקשרים הם פופולארים בזכות האופי העליז והאוהב שלהם, והגודל הקומפקטי שלהם. למרות זאת, הפרווה שלהם זקוקה לטיפוח וטיפול יום יומי.

*דוברמן- אם אתם אוהבים הרבה פעילות גופנית ואוויר צח, הדוברמן הגדול והאקטיבי יכול להיות בן לוויה מצוין, כמו גם כלב שמירה מצוין.

* רועה גרמני- בנוסף להיותו כלב שמירה מצוין, הרועה הגרמני הוא בן לוויה נאמן וטוב.מומלץ להתחיל את האילוף שלו בגיל צעיר כדי להבטיח הקשבה, משמעת, וכבוד הדדי.

 

וטרינר הרצליה

וטרינר רמת השרון