היתרונות שבגידול כלבים עם ילדים
03-5403368

מידע

כתבות

היתרונות שבגידול כלבים עם ילדים

מאת: ד"ר דורון נרי – וטרינר ומיכל ליבסון -אסיסטנטית, מרכז ווטרינרי רמת השרון והרצליה

מספר רב של מחקרים הראו פעם אחר פעם, שטוב לגדל כלבים עם ילדים. הינה מספר סיבות מתוך רבות מדוע כלבים מהווים חלק חשוב ובריא בחיי הילדים שלכם.

כלבים יכולים למנוע אלרגיות. מחקרים רבים מראים, שלגדול עם כלב עוזר למנוע אלרגיות לבעלי חיים, ובנוסף עוזר לעוד אלרגיות הנגרמות ממקורות שונים, כגון צמחייה וכו'. כולנו היינו רוצים לחיות חיים ללא אלרגיות ותופעות הלוואי שלהן, וכלב הוא פתרון מצוין לעזרה במניעתן.

כלבים עוזרים לשמור על משקל תקין בילדים. בעידן של ימנו, המלא משחקי מחשב, משחקי טלוויזיה, פלאפונים חכמים ושאר טכנולוגיות, הילדים כבר לא יוצאים להתרוצץ בחוץ ולשחק עם החברים פנים אל פנים, אלא מבלים שעות מול מסך המחשב או הטלוויזיה. דברים אלו גורמים להשמנת יתר בילדים, תופעה ההולכת ומתרחבת לאחרונה. מחקרים מראים כי ילדים עם כלבים בבית, פחות מועדים לפתח בעיית משקל, כי הם מוציאים אנרגיות ומטיילים בחוץ עם הכלב.

כלבים עשויים להביא לשיפור בציוני תלמידים. עוד מחקרים מצביעים על העובדה שלילדים עם כלבים יש יתרון בנושא המדעים, כאשר הם באים עם ידע מסוים על הכלב שלהם ודרך הטיפול הווטרינרי בו. הכלב גם יכול לשפר את מיומנות הקריאה אצל ילדים, כאשר הם קוראים בפניו טקסטים וספרים ללא ביקורת או תיקונים מצד הכלב ועידוד שיתוף פעולה.

כלבים מלמדים אחריות. כאשר מחליטים לגדל כלב, חשוב להורים להבין כי תהיה 'מלחמה' עם הילדים מי יאכיל, יטפל, ויצא לטיולים עם הכלב. חשוב שההורים ייקחו בחשבון שהם יצטרכו לטפל במרבית הפעמים, לפחות עד שהילדים יפתחו אחריות כלפי הכלב, כאשר יתבגרו יותר. חשוב לעודד את הילדים בכל פעם שהם מגלים אחריות ומטפלים בכלב כדי שירצו וימשיכו לעשות כן.

כלבים מלמדים אהבה ללא תנאים. זה היתרון שכל בעל כלב יודע שקיים אצל כלבו. כלבים תמיד יהיו שם בשביל הילדים, לעולם לא יצטרכו סיבה כדי להקשיב ולעולם לא יעבירו ביקורת. תהליך ההתבגרות אינו קל, ופעמים רבות ילדים צריכים רק לדבר ושיקשיבו להם. אין דבר טוב יותר מכלב אוהב ומכשכש בזנב בשביל זה. בשביל הכלב, הילדים מושלמים בדיוק איך שהם.

כלבים שומרים. בהרבה בתים ההורים נמצאים שעות רבות בעבודה והילדים נמצאים לבד בבית. כשנשארים עם כלבים. הכלב משרה הרגשה ביטחון בידיעה שאתה לא לבד, מה גם שלרוב כלבים נובחים שמגיע זר הביתה.

נפשי. עצם ליטוף הכלב משחרר הורמון אוקסיטוקסין הגורם להרגעה נפשית טובה, הליטוף ואהבת הכלב משחרר לחצים נפשיים.

חברתי. לילדים שלהם יש כלבים יש יותר חברים המתעניינים בכלבים ונהנים מחברת כלבים. כשמטיילים עם הכלב נוצר אינטראקציה עם בעלי כלבים אחרים וילדים וכך נוצר נושא לדבר עליו ונוצרים קשרים חברתיים בזכות הכלב.

לכן בשל הגורמים האלה ועוד רבים אחרים אנחנו ממליצים מאוד למשפחות עם ילדים לאמץ כלב.

לפרטים נוספים צרו קשר, וטרינר רמת השרון והרצליה ד"ר דורון נרי 03-5403368