החשיבות בביטוח לבעלי חיים - המקרה שלי
03-5403368

מידע

כתבות

החשיבות בביטוח לבעלי חיים - המקרה שלי


מאת: אראל רגב, אסיסטנט, מרכז וטרינרי רמה"ש

 

כשאנחנו רוצים למשל לנסוע לחו"ל, לנסוע ברכב, וכמובן לדאוג לעצמנו באופן כללי בהיבטים רפואיים, נרכוש ביטוח.

בואו נחשוב על זה רגע באופן פשוט: אנו רוכשים ביטוח חובה לרכב, צד ג' ולעיתים גם מקיף, בכדי לכסות על הנזקים הנגרמים ובמקרה הגרוע מכל, הוצאות רפואיות.  אנו רוכשים ביטוח נסיעות כשאנו נוסעים לחו"ל בכדי שבמידה ותהיה לנו בעיה עם הכבודה (למשל אבדה) אז נקבל החזר, וכמובן אם חס וחלילה נצטרך להתאשפז או לקבל טיפול רפואי בבית חולים במדינה בה אנו מתארחים.
ובמילים אחרות, אנו לא נעלה על רכב כשאין לו ביטוח, לא נסע לחו"ל ללא ביטוח נסיעות, ובשלב כזה או אחר בחיים שלנו נדאג לעצמנו לביטוח חיים.
למדנו שדברים אלו הכרחיים וחשובים באמצעות סיפורים של חברים או קרובי משפחה כגון "איזה מזל שהיה לי ביטוח" ולחילופין "אני לא מאמין שלא היה לי ביטוח" וכמובן באמצעות שיווק אינטנסיבי בעקבות תחרותיות בשוק מאחר וישנם ביטוחים שציינו בתחילה הכתבה שאנו מחויבים לעשות ע"פ חוק.
אז אני רוצה לספר לכם על מקרה אישי שקרה לכלבה שלי, מריג'יין, שנגמר במשפט "איזה מזל שהיה לי ביטוח" (כן כן, גם כשאני עובד במרפאה וטרינרית), ובהיעדר חוק המחייב אותי לעשות אותו. עשיתי אותו ואמרתי לעצמי "אני קונה שקט, והלוואי ולא אצטרך להשתמש בזה".
לפני כמה חודשים, נסעתי עם הכלבה שלי כמו בכל יום שבת לקיבוץ, פיטבולית שאצלי מגיל חודשיים והיום היא בת 8 וחצי. לאורך כל הזמן הזה (ושיהיה עוד הרבה) השקעתי בה מה שרק יכולתי. אם זה בנושא התזונה שלה, פעילות, עברה איתי קורס שלם של אילוף חיובי וכל מה שאפשר לחשוב עליו, תמיד הייתה בריאה (ותשאר). אבל לצערי, קפיצה לא נכונה שלה גרמה לקרע של הרצועה הצולבת.
הגעתי למרפאה כשהכלבה שלי לא יכולה לדרוך על הרגל. בבדיקה שלה ניתן היה לראות את "תנועת המגירה" המעידה על קרע ברצועה והבנתי שהפתרון היחידי הוא פתרון כירורגי. ורק במעמד הזה נזכרתי לספר לד"ר נרי שהכלבה שלי מבוטחת.
ההתנהלות שלנו במרפאה אומרת דבר מאוד פשוט- הטיפול שייבחר צריך להיות הטיפול הטוב ביותר עבור בעל החיים, גם אם זה מצריך מאתנו להפנות למקום אחר.
כשד"ר נרי שמע שמריג'יין מבוטחת, הוא אמר לי: "אתה עובד איתי, אנחנו יכולים לנתח בדרך שתמיד הצליחה לי,וזה גם יעלה לך פחות מללכת למומחה. אבל למה שלא תקח אותה לעשות את הפרוצדורה המתקדמת ביותר היום לבעיה הזו? אתה יכול, אתה מבוטח."
ד"ר נרי קישר אותי לרופא מומחה שמנתח בשיטה שנקראת TTA. בשיטה זו מוחדרת פלטינה והיא מאוד יקרה. אבל כשניתוח כזה מצליח, הוא מצליח ובגדול.
הניתוח הזה עלה הרבה מאוד כסף. והיה מלווה בבדיקות דם לפני, אחרי, משככי כאבים, ותהליך שיקום בעזרת פיזיותרפיה והידרותרפיה. להגיד לכם שזה היה סכום שאני מסוגל להוציא ביום יום? ממש לא. זה היה הרבה מעבר לזה. אני לא יודע אם הייתי מכניס את עצמי לניתוח שעולה כל כך הרבה כסף.
כשבמקום בו ניתחו את מריג'יין ידעו שיש לי ביטוח, ולא רק שם, גם אצלנו וגם אצל כל רופא וטרינר אחר, זה מאפשר להם לעשות דבר אחד, והכי טוב שאפשר- את העבודה שלהם. אפשר להשתמש בכל הטכנולוגיות המתקדמות, לבצע את כל הבדיקות שצריך בכדי לעלות על בעיה ולטפל בה, לתת לרופא באמת להשתמש בכל הכלים שיש לו בכדי לעזור לבעל החיים שברשותכם בצורה הטובה ביותר. כמובן שלא מדובר רק על ניתוחים בסגנון שמריג'יין שלי עברה, אלא אישפוזים, וכל בעיה רפואית שיכולה לעלות על הדעת.
שילמתי את הסכום הנדרש , כולל הבדיקות שנעשו לפני הניתוח וחלק מתהליך השיקום אחריו, הגשתי את הטפסים הנדרשים וקיבלתי 90% מהסכום ששילמתי תוך 14 יום.

 

לי אישית, זה איפשר לתת לכלבה שלי את הטוב ביותר. ואין הרגשה טובה מזו. ותאמינו לי, אני שומר עליה יותר מאשר שאני שומר על עצמי. ועדיין, דברים יכולים לקרות. ואם יש לכם את החשש הקטן ביותר בו תעמדו בסיטואציה, בה אתם צריכים לתת לבעל החיים האהוב שלכם טיפול מסוים ואולי לא תוכלו לעמוד בהוצאות, תקנו את השקט כמו שאני קניתי אותו. ותעשו ביטוח. והלוואי שלא תצטרכו להפעיל אותו לעולם.

 

לשאלות נוספות והתייעצויות

מרפאה וטרינרית רמה"ש
03-5403368