החיים החדשים של ליבי
03-5403368

מידע

כתבות

החיים החדשים של ליבי

מאת: שלומית צור - ידיעות אחרונות

גם אנשים הרגילים להיתקל בהתעללות בבעלי חיים, התקשו לעכל את האירוע המזוויע שעבר על כלבה ירושלמית.

 

ליבי, כלבה מעורבת שעברה לפני כשנה אירוע מזוויע במיוחד, קיבלה לפני שבועיים חיים חדשים. הכלבה נמצאה על ידי עוברי אורח בנקיק בירושלים, כשהיא מתחבאת ומתייסרת מכאבים, לאחר שחומצה חריפה נשפכה על פניה ושיסעה כמחציתן. עוברי אורח שהבחינו בכלבה ונחרדו לנוכח המראה המזעזע, פנו לעמותת "תנו לחיות לחיות".

 

דוברת העמותה, אתי אלטמן: "כשמחלץ הכלבים, אבי קוזי, הביא אלינו את הכלבה, נחרדתי. מעולם לא ראיתי מקרה מחריד כל כך. חצי מהפנים של הכלבה פשוט נעלמו, ברור לי שהחומצה נשפכה על הכלבה במכוון. אז עלה בי רעיון, ופניתי לאחד המנתחים הבכירים בארץ לניתוחים פלסטיים (בבני אדם) והצעתי לו לבצע ניתוח פלסטי בכלבה אצל וטרינר. הוא הסכים בשמחה".

 

הכלבה הובאה למרפאתו של הווטרינר ד"ר דורון נרי ברמת השרון, שם עברה סדרת טיפולים ארוכה שכללה שחזור חלקים מפניה בניתוחים פלסטיים. "כשהכלבה הובאה אליי, הזדעזעתי", אומר ד"ר נרי. "הרבה שנים לא נתקלתי במקרה כזה. הפרצוף שלה היה כל כך מעוות שאי אפשר היה להסתכל עליה. מכיוון שמדובר בניתוח מורכב מאוד, עשיתי אותו עם מנתח פלסטי בכיר, וביצענו שיחזור פנים מוחלט, כמו בסרטים. העברנו עור ממקום למקום, הסרנו עצם רקובה, נחיר אחד של האף אבד, עין אחת אבדה, לא היו חניכיים כלל ולא היה עור. הניתוח ארך שעות על גבי שעות, אבל התוצאות היו מדהימות, והכלבה, כך נראה לי, נשארה בסוף אסירת תודה". אגב, בסוף הניתוח אימץ המחלץ אבי קוזי את ליבי אל ביתו, ובביקורה של אלטמן השבוע אצלו, היא מצאה כלבה שמחה ומאושרת למרות האירוע המזעזע שעברה עליה.

 

וטרינר רמת השרון

וטרינר הרצליה