האם חתולים זקוקים למזון רטוב?
03-5403368

מידע

כתבות

האם חתולים זקוקים למזון רטוב?


מאת: מאיה זיידנר, מנהלת קבלה במרכז וטרינרי רמת השרון


אם תמיד האכלתם את החתול שלכם מזון יבש בלבד, אולי תהיתם לעצמכם אם הוא צריך לאכול גם מזון רטוב. בטבע, חתולים מקבלים את רוב הנוזלים שגופם צריך מהטרף שלהם, ומכיוון שבמזון יבש קיימת לחות מועטה, החתול צריך לצרוך מים נוספים, בין אם דרך קערת המים שלו או דרך מזון רטוב.
האכלה על ידי שילוב של מזון יבש ורטוב, על פני מזון יבש בלבד, היא דרך מעולה לעזור לחתול להשיג מים נוספים. ישנם יתרונות רבים בהוספת מזון רטוב לדיאטה של החתול שלכם. למשל:
1. שיפור כללי במצב ההידרציה
חתולים רבים לא אוהבים לשתות מים עומדים. בטבע, חתולים נוטים להימנע ממים עומדים מכיוון שלרוב גדלים בהם חיידקים וחרקים. כתוצאה מכך, יתכן שהחתולים לא יאהבו לשתות מקערת המים שלהם.

רוב החתולים מעדיפים מים זזים וטריים, למשל ממזרקת שתייה המיועדת לחתולים או מן הברז על פני שתייה מקערה. בנוסף, חתולים מרגישים פגיעים כאשר הם שותים, וזו פעולה שאינם מבצעים ביעילות רבה. ליקוק אחד נותן לחתול רק כ3/100 כפית.

אך יחד עם זאת, המים חיוניים לתפקוד גופם, לשמירה על טמפרטורה תקינה ובריאות המפרקים ותזוזתם. המים מהווים כ60 אחוזים מגופם, על כן, זה הכרחי לשמור על שתייה מספקת.

2. קידום גוף חטוב יותר
מזון רטוב הוא עשיר בחלבון וכך תומך בבניית שרירים חזקים יותר. הוא גם עוזר לשמור על מסת השרירים שלהם בעת בגרותם ובהמשך גם כאשר יהיו חתולים קשישים.

משקל הגוף הכולל של החתול מורכב ממסת הגוף הרזה (LBM) ומסת שומנים. השרירים, רצועות, עצמות, איברים ועוד - כולם נכללים תחת קטגוריית הגוף הרזה. איברים ושרירים הם המקור העיקרי לפעילות מטבולית, עוזרים לתמוך בפונקציות קריטיות לפעילות תקינה של הגוף, כמו מערכת החיסון, תזוזה ועוד.

כאשר חתולים מזדקנים, הם נוטים לאבד ממסת הגוף הרזה. האכלה במזון רטוב עתיר בחלבון יעזור להם לשמור על מסת הגוף הרזה גם כאשר הם מזדקנים.

3. הוספת גיוון
כמו שהרבה אנשים לא אוהבים לאכול את אותו המזון שוב ושוב כל יום, חתולים גם יכולים להשתעמם מהאוכל שלהם. חלק מהחתולים לא רק אוהבים גיוון – הם מתעקשים על כך. האכלה במזון יבש בלבד לא תמיד יספק את הצורך שלהם לשביעות רצונם.

על ידי הכללת מזון רטוב בדיאטה שלהם, אתם מספקים את רצונם במזון חדש בעל טעמים ומרקמים מרגשים. מכיוון שמזון רטוב מגיע בקופסאות קטנות, קל לגוון ולבדוק אילו מבין האפשרויות החתול שלכם אוהב.

עם טעמים וטקסטורות רבים ושונים לבחור מהם, כל ארוחה תהיה הרפתקה מהנה עבור החתול שלכם. בין אם החתול שלכם אוהב מאכלי ים מוקרמים או את טעם העוף המסורתי, האכלה במזון רטוב יספק את החשק של החתול שלכם לגיוון.

 

למידע נוסף, אנו עומדים לרשותכם,
מרכז וטרינרי רמת השרון והרצליה.
03-5403368