האם הכלב שלכם הפסיק לאכול?
03-5403368

מידע

כתבות

האם הכלב שלכם הפסיק לאכול?

מאת: הגר ספיבק – מנהלת המרפאה

אם כלב בוגר ותיאבון נורמאלי פתאום מראה סימנים של חוסר תיאבון זה יכול להצביע על מספר סיבות.


1. ייתכן והוא  חולה: שימו לב אם יש סימנים כמו הקאות, שלשולים, שיעול  או עצירות –במקרים אלו יש לגשת לווטרינר

2. החלפתם את המזון?

במקרה והחלפתם את המזון של כלבכם כביכול בריא יותר, יכול לקחת זמן עד שהכלב יתרגל למזון החדש (לפעמים  אפילו שבועות וחודשיים) , לכן מומלץ להחליף את מזון הכלב בהדרגה 25% מהמזון החדש ו75% מהמזון הישן לכמה ימים ואז לרדת בהדרגה מהמזון הישן.
כלב בוגר שבדרך כלל בריא ומסרב לאכול את המזון שלו, אפשר לשים את הקערה למשך 20-15 דקות, ואם הוא מסרב לקחת לו אותה, בדרך כלל אחרי יום יומיים הכלב יבין שהוא צריך לאכול את המזון


3. האם המזון התקלקל?


זה תמיד אפשרות, במיוחד בחודשי הקיץ החמים, אוכל מקופסאות שימורים ומזון יבש יכולים להתקלקל, להתפורר או שיש ריח רע ואז הכלב לא אוכל את המזון אלא משחק בו באפו – כ"משחק".

יש לשמור אוכל במקרר ולנקות את קערת האוכל בצורה יסודית כל יום.

אף פעם על תשאירו מזון בשימורים מחוץ למקרר לכל היום, עדיף לשים את המזון שנותר בקופסת השימורים בתוך צנצנת מזכוכית, בדרך כלל מזון משימורים נשמר יותר זמן מאשר מזון יבש אז שימו לב לתפוגה.

 

4. האם הכלב אוכל חטיפים בין ארוחות:
למשל מנקה את קערת הגלידה שלנו, או מכניס את ראשו לפח הזבל של השכנים, או אוכל חלק מהסנדויץ שהכנו לעצמנו לארוחת הבוקר, בדיוק כמו ילדים , זה הורס את התיאבון שלו ולכן הוא לא אוכל את המזון שהוא מקבל.

 

5. שימו את המזון בטמפרטורת החדר הוסיפו קצת מים חמים לפני ההגשה, מזון קר גורם לכלב לחוסר תיאבון.

 

6. מאוד קשה להעביר כלב ממזון שימורים למזון יבש, זה בגלל שהמזון הרטוב הרבה יותר עשיר בחתיכות בשר ועוף והרבה נוזלים, אם בכל זאת החלטתם להעביר את הכלב למזון יבש, עשו זאת בהדרגה, הוסיפו מעט מהמזון הרטוב על היבש בכל ארוחה ביומים שלושה הראשונים ואז תנסו לעבור רק למזון יבש. בהצלחה...

 

לשאלות נוספות צרו קשר  עם הוטרינרים של המרכז הוטרינרי ברמת השרון 03-5403368