האם ברבקטו בטוח לשימוש בכלבים?
03-5403368

מידע

כתבות

האם ברבקטו בטוח לשימוש בכלבים?

מאת ד"ר דורון נרי, מרכז וטרינרי רמת השרון

 

מה הסיכונים לתופעות לוואי מברבקטו והאם הכדור/אמפולה בטוחה לכלבים?

 

לאחרונה יצא מזכר מהFDA לגבי תופעות לוואי לכדורים המכילים ISOXZAOLINE, שביניהם כדוריNEXTGARD , BRAVECTO, ו-SIMPARICA. במזכר נרשם כי קיים סיכוי לכלבים הנוטלים כדורים אלו לחוות תופעת לוואי נוירולוגיות, כולל אפילפסיה. הסיכון הוא 1:10,000 כלבים, כלומר סיכון ממש ממש נמוך. לאורך העשור בו משתמשים בכדור הברבקטו, ראו שלעיתים מאוד נדירות ישנן תופעות לוואי כמו: רעידות בשרירים, חוסר שיווי משקל ופרכוסים.

 

מספר המקרים היה מאוד קטן, והאירועים קרו בעיקר בכלבים שסבלו קודם לכן מאירועים נוירולגיים, כמו אפילפסיה. לכן, ההמלצה היא לא לתת כדורים ממשפחה זו בכלבים הסובלים מאפילפסיה.

 

האם המוצר בטוח?

 

התשובה היא כן! במרכז וטרינרי רמת השרון, אנו משתמשים בברבקטו מעל שמונה שנים, ברמה של 98% מלקוחותינו, ולמעט שלושה או ארבעה מקרים בהם כלבים הקיאו את הכדור (בנסיעה במכונית), לא ראינו תופעות לוואי כלשהן (מדובר על אלפי כדורים!).

 

האפקטיביות של הברבקטו לעומת חומרים אחרים נגד תפילים חיצוניים היא מדהימה. לא ראינו באף כלב שקיבל ברבקטו פרעושים או קרציות במשך השלושה חודשים שלאחר מתן הכדור (כפי שהחברה מפרסמת).

 

בהתחשב במניעת המחלות שפרעושים וקרציות עלולות להעביר לכלב ואף לנו (לדוגמה קדחת הבהרות), היתרון במתן הכדור גובר על הסיכון (המינימאלי).
הברבקטו הוא הכדור שעובד הכי מהר, יעילותו נגד פרעושים וקרציות (נכון לעכשיו) היא 100%, כל עוד משתמשים במוצר המקורי, שנקנה אצל וטרינר (לא באינטרנט, שם קיימים זיופים!), והוא ניתן קבוע כל שלושה חודשים. המוצר BRAVECTO המכיל ISOXZAOLINE הוא מוצר מדהים וחדשני ובכל הקריירה שלי (29 שנים) לא פגשתי מוצר נגד פרעושים וקרציות עם כזאת אפקטיביות.

 

לפרטים נוספים צרו איתנו קשר, המרכז הוטרינרי רמת השרון והרצליה, 03-5403368