גריאטריה
03-5403368

מידע

גריאטריה

 • אז מה לעשות? איך להתמודד עם הגיל והשינויים?

  פנה לוטרינר שלך, בדיקות תקופתיות יבטיחו שבעל החיים שלכם יישאר בריא.
  בעיות ומחלות יתגלו בשלבים מוקדמים ויחד אתכם יוחלט על סוג הטיפול המומלץ. וטרינר רמת השרון / הרצליה

 • ממה עלול לסבול בעל החיים שלי עם ההזדקנות?

  ארטריטיס- כמו אצל בני אדם, גם בעלי חיים סובלים מבעיות מפרקים עם ההזדקנות, לרוב מדובר בבעיות בתנועתיות וכאב במפרקים. ניתן לאבחן מצב זה ע"י צילומי רנטגן ולקבוע את חומרת הבעיה. לאחר האבחון ניתן להתאים את הטיפול המתאים.
      מחלות לב- בעלי חיים אינם סובלים מ"התקף לב" כמו בני אדם, אולם ישנם מבנים לבביים שעלולים להיות חולים (לדוגמא מסתמים) ולגרום בעיות לב גם אצל בעלי חיים, כגון רשרוש, אי ספיקת לב וכו', כתוצאה מכך זרימת הדם בגוף נפגעת, מה שמוביל לחולשה וירידה בפעילות, בהמשך עלול להיווצר גודש של נוזלים בריאות שיתבטא בשיעולים ובצקת ריאות.
      פגיעה כלייתית – נפוץ מאוד בחתולים מבוגרים, אבל קיים גם בכלבים. סימנים מחשידים הינם: עליה בכמות השתייה וההשתנה, ירידה במשקל ושינויים לרעה במצב הפרווה.
      זוהי מחלה מסכנת חיים שהולכת ומחמירה עם הזמן! לכן גילוי מוקדם וטיפול מתאים חשובים מאוד להארכת חיים ושיפור איכות החיים!
      בעיות שיניים – בעלי חיים אינם מצחצחים את שיניהם פעמיים ביום, לכן אנחנו צריכים לעזור להם לשמור על שיניים נקיות.
      צחצוח שיניים היא הדרך היעילה ביותר, אבל ישנן גם שיטות נוספות כגון: מזון יבש מיוחד שעוזר להוריד את הפלאק(אבן+חיידקים) מהשיניים.
      במידה ולא מתבצע טיפול מונע שיגרתי החל מגיל צעיר, יש לרוב היבנות של אבן שן ודלקת חניכיים, שגורמים לכאב, נסיגת חניכיים וירידה באכילה.
      מאחר והמקום מלא חיידקים יש חשש לחדירת חיידקים דרך החניכיים הדלקתיים לאיברים נוספים ופגיעה בלב, בכבד ובכליות.
      סרטן- גידולים נפוצים יותר בגילאים מבוגרים. גילוי מוקדם וטיפול מתאים יכולים לרפא את בע"ח במקרים מסויימים או לפחות למנוע את התפשטות המחלה.

  בברכה, ד"ר דורון נרי וטרינר רמת השרון / הרצליה

 • מהם הסימנים בהפיכה ל"מבוגר"?

  : הסימנים החיצוניים הנראים לעין מתחילים בשיער אפור או לבן סביב האף והפה, ירידה בפעילות ובמרץ ובילוי יותר זמן ביום בשינה.לעיתים נראה קושי בקימה או בשכיבה, אכילה בפחות התלהבות, עליה בשתייה, התחלה של ירידה במשקל – אולם סימנים אלה יכולים גם להעיד על מחלה, ולכן כדאי להתייעץ עם הוטרינר. וטרינר רמת השרון / הרצליה בכל מקרה מומלץ לבקר באופן שגרתי אצל הוטרינר לפחות פעם בשנה ולדון איתו על בעיות של התבגרות והזדקנות.

 • מתי בעל החיים שלי נהיה "מבוגר"?

  בכלבים וחתולים הגיל בו הם מוגדרים גריאטרים תלוי מאוד בגזעם ובגודלם.בכלבים גזעים קטנים חיים בדר"כ יותר מגזעים גדולים, פינצ'רים חיים בממוצע עד גיל 15, ואילו גזעים גדולים כגון דני ענק חיים בממוצע עד גיל 7-8 שנים.הכלב ששבר את שיא אריכות החיים (המתועד) הוא כלב רועים אוסטרלי שהגיע לגיל המכובד של 29 שנה ו-27 יום!חתולים הופכים להיות "מבוגרים" החל מגיל 7-8 שנים ותוחלת החיים הממוצעת שלהם בין 12-16 שנה, אולם ישנם חתולים רבים שמגיעים גם לגיל 20. וטרינר רמת השרון / הרצליה ארנבים מגיעים בממוצע לגיל 10 שנים, שרקנים ל6-8 שנים ואילו אוגרים שנתיים בממוצע.

  בברכה,

  ד"ר דורון נרי - וטרינר רמת השרון / הרצליה

 • יש לי כלבה מגזע לברדור בת 12. לאחרונה שמנו לב שהיא אוכלת קצת פחות מהרגיל וגם הרבה יותר איטית בהליכה. האם זה נורמלי או שיש בעייה?

  אכן גיל 12 הינו גיל מכובד לכלב מגזע לברדור ובהחלט ניתן לתת לה תואר אזרחית של כבוד. הבעיות שאתה מתאר יכולות להיות קשורות לגיל אך גם לבעייה רפואית כגון דלקת פרקים ועוד. וטרינר רמת השרון / הרצליהלרוב איטיות בקימה ובהליכה מאפיינים בעיות פרקים, חלקן קשורות לגיל וחלקן לא. יחד עם זאת ירידה בתיאבון, במיוחד אצל לברדור, תמיד מדאיגה אותנו ולכן מומלץ להגיע לביקור במרפאה לבדיקה.
  בברכה,
  ד"ר דורון נרי וטרינר רמת השרון / הרצליה

 • אילו שינויים נוספים צפויים בבע"ח מבוגר?

  תצרוכת המזון משתנה לרוב עם הגיל. בגיל 7 מומלץ לעבור למזון לכלבים או חתולים זקנים. מזון כאלה מכיל פחות חלבון ושומן, ויותר מינרלים, סיבים וויטמינים ומקל על בע"ח.
  עם הגיל והשינויים שקורים בגוף יש להתאים גם את רמות הפעילות ליכולתו של בע"ח, ואין לצפות ממנו לעשות דברים שעשה כשהיה בע"ח צעיר.
  בברכה, ד"ר דורון נרי וטרינר רמת השרון / הרצליה