גינות כלבים. מה זה? האם זה מומלץ? ונקודות חשובות ומה כדאי לדעת לפני שיוצאים אליהן
03-5403368

מידע

כתבות

גינות כלבים. מה זה? האם זה מומלץ? ונקודות חשובות ומה כדאי לדעת לפני שיוצאים אליהן

מאת סלובידקר קריסטין טכנאית מרכז וטרינרי רמת השרון

 

בשל המודעות ההולכת וגוברת בנושא בעלי חיים וגדילת הערים, זיהו העיריות את הצורך במקום מסודר עבור בעלי כלבים על מנת לספק לחיות המחמד שלהן מקום מוגן ונוח לשחק  לרוץ ולפרוק אנרגיה.

 

חיי העיר בדירות קטנות ללא גינות יכולים להוות בעיה עבור כלבים פעילים הזקוקים להוצעת אנרגיה רבה לאורך היום.
לגינות הכלבים השפעה חיובית על בריאותם של הכלבים, הן מספקות מקום לפריקת אנרגיה רבה שנאגרת בכלב במהלך היום תוך כדי אינטראקציה עם כלבים אחרים ומעודדת אותם ליצור חברויות, להיות פחות אגרסיביים ותוקפניים כשפוגשים כלבים ברחוב ומפחיתה תחושת טריטוריאליות בשל היותם משוחררים בסביבה ניטרלית.

 

כיום ניתן למצוא גינות אלו  כמעט בכל עיר ומספרן הולך ועולה וכך גם התכנון שלהן.


גינות אלו לרוב מגודרות בגדר כפולה ומספקות מתחם סגור ובטיחותי הכולל דשא/ חול עם מתקנים עבור הכלבים, ספסלים לנוחות הבעלים,  מתקני מים, מתקני איסוף שקיות צרכים וחלקן אף מוצלות.

 


אז מה חשוב לדעת ולבדוק לפני שיוצאים לגינת הכלבים עם הכלב:


• הקפידו על חיסונים וטיפול רפואי והימנעו מיציאה לגינת כלבים אם הכלב חולה.


• שימוש בתכשיר נגד קרציות ופרעושים הינו חשוב ביותר! (המלצתנו היא על כדור הברבקטו) הקפידו על טיפול עקבי בייחוד בחודשי הקיץ החמים על מנת שהכלב שלכם לא ידבק מכלב לא מטופל.


• אם הכלב שלכם "זבלן" הקפידו על מחסום על מנת למנוע ממנו לחטט בזבל או לאכול שאריות מזון מהריצפה .כמו כן הקפידו על חיסון נגד תולעת הפארק כל 3 חודשים!


• אם הכלב שלכם רכושני הימנעו מהבאת צעצועים על מנת למנוע מצב של מריבה.


• בדקו שעות עומס של גינת הכלבים הקרובה אליכם .גינת כלבים עמוסה לעיתים מקשה על הבעלים להשתלט על הכלבים שלהם וזה מצב שעלול לעודד ריבים.


• במידה ומדובר בביקור ראשון הקפידו על חשיפה איטית והדרגתית על מנת לראות את תגובות הכלב ואת תגובות הכלבים אליו .היו קשובים לכלב ואל תאיצו בו. יתכן והוא יזדקק לעוד ביקור או שניים על מנת להשתחרר ולהתרוצץ.


• היו קשובים לשפת הגוף של הכלב , אם הכלב שלכם דוחה כלב שניגש לשחק איתו ע"י חשיפת שיניים או התרחקות או שעליכם לגרור את הכלב פנימה על מנת שישחק – הכלב לא מעוניין! גינת הכלבים לא מתאימה לכל כלב. אם הכלב אינו מעוניין עדיף שתעשו עימו טיולים ארוכים לפריקת אנרגיה מאשר להתעקש על מקום אשר ילחיץ אותו


לסיכום אין ספק שגינות כלבים יכולות להיות מקום מפלט נהדר, וכללים אלו יעזרו לכם לשמור עליו כעל מקום חיובי ובטוח עבורכם ועבור כלביכם.