גזעי כלבים היפואלרגניים פופולריים
03-5403368

מידע

כתבות

גזעי כלבים היפואלרגניים פופולריים


מאת : סלובידקר קריסטין, מנהלת מרכז וטרינרי רמת השרון


מה גורם לתגובות אלרגיות לכלבים?

התסמינים כוללים גירוד ונזלת בעיניים, אף סתום ונזלת, התעטשות, ושיעול. עם זאת, בניגוד למה שנהוג לחשוב, לא רק פרוות הכלב היא זו שמניעה את התגובה החיסונית בגופנו.
החלבונים המצויים בתאי הכלב, ברוק או בשתן של הכלב הם שיכולים לעורר תגובות אלרגיות בבני אדם. כאשר כלב מטפח את עצמו, חלבונים אלו נצמדים לפרווה ולעור של הכלב. עור יבש , הנקרא גם קשקשים לחיות מחמד, יכול להתקלף ולהיצמד לרצפות, קירות, רהיטים ובגדים.
אמנם אין גזע  שהוא 100% היפואלרגני, אך ישנם גזעים שונים עם פרווה לא נושרת שמייצרים פחות קשקשים. אם נוקטים אמצעי הזהירות המתאימים ומבצעים ניקוי קבוע, ניתן לצמצם את התגובות האלרגיות למינימום!


לחיות עם כלב היפואלרגני

אלרגיות של בני אדם ניתנות לניהול בקלות. הנה כמה טיפים מהירים שיעזרו לך לשרוד כמה אלרגיות קלות סביב בן לוויה הפרוותי שלכם:

• שמרו על היגיינה בבית: וודאו שהבית שלכם תמיד נקי. יש לשאוב אבק באופן קבוע ולטאטא כדי להסיר כל שיער של חיית המחמד על השטיחים והרצפות.
• השתמש במטהר אוויר: זה יכול להיות שימושי ביותר ללכידת קשקשים של חיות מחמד הנמצאות בסביבתכם.
• קשקשים: הברישו את חיית המחמד שלכם מדי יום. נסו לשמור ל שיגרת טיפוח קבועה ע"י מקלחות והברשה ובמקביל מזערו את הקשקשים על מיטת הכלב שלכם ע"י כביסתם לעיתים תכופות.
• תרופות: תרופות כגון  אנטיהיסטמינים ותרופות אחרות ייעודיות לאלרגיה יכולות להיות מועילות – יש להתייעץ בנושא עם רופא המשפחה / רופא עור.
• דיאטה: תזונה בריאה יכולה גם לעזור להגביל את כמות העור המת על הכלב שלך.
• שטיפת ידיים תכופה: שטפו תמיד ידיים לאחר משחק או ליטוף של הכלב.

 

5 גזעי כלבים היפואלרגניים פופולריים


כלב ציד אפגני -  ( מוצאו מאפגניסטן )
למרות שהוא יפה להפליא, גזע זה אינו מיועד למי שחסר לו סבלנות. ידוע בתור גזע מרוחק ועצמאי, שאוהבים לעשות דברים בדרכו. דורש תחזוקה גבוהה - יש לרחוץ ולהבריש את הגזע הזה פעמיים בשבוע.

בישון פריז

ידוע באופיו האוהב! יש לו פרווה חיצונית גסה ופרווה תחתונה צפופה. למרות שהוא אינו משיל שיער, יש להקפיד על סירוק והברשה של הפרווה באופן קבוע כדי למנוע בעיות עור אחרות. כבונוס, ההתנהגות המשובבת אך העדינה שלהם הופכת אותם לגזע נהדר עבור בית עם ילדים.


שנאוצר ענק
כפי שהשם מרמז, זהו כלב ענק עם אישיות עוצמתית ונאמנה. מאוד מגונן על משפחתו. הכלבים האלה צריכים אילוף בסיסי והצבת גבולות מכיוון שהם יכולים להיות די טריטוריאליים. גזע זה פעיל באופן טבעי ודורש הרבה פעילות גופנית ושיגרת טיפוח קבועה.

ספנייל מים אירי
גזע זה פעיל מאוד והינו בן לוויה חכם. גזע זה ידוע בשל פרוותו שדוחה מים, דורש הברשה קבועה כדי למנוע קשרים. הם מקיימים אינטראקציה טובה עם ילדים וכפי שמרמז שמם – אוהבים מאוד פעילויות וטיולים שקשורים במים.

לברדודל
הכלאה בין הפודל והלברדור רטריבר, גזע זה ידוע בשל מעט נשירה והטמפרמנט החיובי שלו. למרות שפרוותו היפואלרגנית, היא דורשת הברשה  וטיפוח קבועים. לברדודלים הינם חיות מחמד משפחתיות שאוהבים אינטראקציה חברתית.

 

זוהי רק טעימה קטנה של רשימה נרחבת של גזעי כלבים ידידותיים לבעלי אלרגיה. החל מגזעים קטנים כגון פודל צעצוע ועד איירדייל טרייר, סביר להניח שיש גור לכל צורך, אישיות ומצב חיים. חשוב מאוד לזכור שאין גזע כלבים או כלב שהוא 100% היפואלרגני. אבל עם אמצעי הזהירות המתאימים והמחקר הנכון,ניתן לחיות יחד.

בשל העובדה כי האלרגיה היא כנגד חלבון ספציפי המתבטא על גבי תאי הכלב, ולכלבים שונים יש חלבונים שונים, יתכן ואדם יציג תגובה אלרגית לכלב מסוים בעוד לכלב אחר לא.


לפרטים נוספים ניתן ליצור קשר 035403368
מרכז וטרינרי רמת השרון