בריאות הפה
03-5403368

מידע

בריאות הפה

 • מה עושים נגד ריח רע מן הפה של הכלב שלי?

  ריח רע מן הפה לרוב הינו תוצאה של בעיה בחלל הפה. הריח נוצר כתוצאה מדלקת בחניכיים. רוב דלקות החניכיים נגרמות מהצטברות אבן (משקע מינרלי) על השן כתוצאה משיירי מזון וחוסר צחצוח. הפתרון לכך הוא ניקוי האבן תחת הרדמה כללית וצחצוח שיני כלבך. וטרינר רמת השרון / הרצליה  ישנן בעיות נדירות יותר שגורמות לריח רע בחלל הפה ויש חשיבות רבה לביקור במרפאה לבדיקה כללית.

 • האם ניתן לצחצח שיניים עם משחה של בני אדם?

  צחצוח שיניים הוא מאוד חשוב ומומלץ. משחת השיניים של אנשים מותאמת לחניכיים ולשיניים של בני אדם ועלולה לגרום לנזק בכלבים וחתולים. לצורך הצחצוח קיימות משחות המתאימות לכלבים וחתולים ובמקום טעם מנטה יש טעמים של "עוף מרענן" ו"בשר Fresh!"
  ד"ר דורון נרי - וטרינר רמת השרון / הרצליה

 • האם ניתן לנקות את שיני הכלב בטשטוש חלקי ולא בהרדמה מלאה?

  זוהי שאלה שאנו כוטרינרים נתקלים בה הרבה. התשובה היא חד משמעית שלילית. לו רק יכולנו לבקש מכלבינו לפתוח את הפה, לעשות: "אההה" גדול ולא לזוז – הרבה מאמצים היו נחסכים. וטרינר רמת השרון / הרצליה מכיוון שלא ניתן לעשות זאת יש לוודא שאין תזוזה של הפה במהלך הניקוי וזאת על מנת שלא לפגוע ברקמת החניכיים מסביב לשן באזור הניקוי. בנוסף משתחררים הרבה מאוד לכלוך וחיידקים אל חלל הפה אשר עלולים לחדור אל תוך הגוף במצב של פציעת הפה. הניקוי נעשה בהרדמה כללית ומבוצעת לאחר בדיקה פיסיקלית מקיפה של הכלב ובדיקות דם ורנטגן ע"פ הצורך.

 • האם לכלבים יש חורים בשיניים?

  למזלנו כלבים אינם סובלים ממחלת עששת השן כפי שבני אדם סובלים ממנה. מקרים אשר רואים בהם רקב של השן נובע בד"כ מאבצס (כיס מוגלתי) אשר נוצר בשורש השן כתוצאה מחדירת חיידקים אליו. הטיפול במקרה זה הוא עקירה כירורגית וניקוז האבצס. עלינו להזכיר – גם אם כלבים אינם סובלים מבעיות עששת – עדיין אסור לתת להם ממתקים! חתולים לעומת זאת סובלים ממחלה דמוית עששת הגורמת ללקויות דמויות חורים בשיניהם.
  בברכה, ד"ר דורון נרי - וטרינר רמת השרון / הרצליה

 • האם ניתן למנוע יצירת אבן על שיני הכלב/חתול?

  אבן שן נגרמת כתוצאה משקיעת מינרלים שונים על השיניים ויצירת פלאק. המשטחים החיצוניים של השיניים (אלה הקרובים ללחיים) הם הנפגעים העיקריים. ניתן להפחית בצורה משמעותית יצירת אבן ע"י צחצוח שיניים. הצחצוח מתבצע ע"י החדרת מברשת אצבע מיוחדת או פד גאזה המלופף על האצבע לפה והברשת המשטחים החיצוניים בתנועות פנימה והחוצה. וטרינר רמת השרון / הרצליה ניתן ומומלץ להשתמש במשחות שיניים מיוחדות הנמכרות במרפאה ועוזרות בהמסה כימית של משטחי אבן קטנים. במקביל ניתן לרכוש עוגיות מיוחדות ו/או מזון רפואי מיוחד העוזרים גם כימית וגם מכאנית במניעת יצירת אבן השן. זכרו – הצחצוח אמנם יעיל מאוד אם מתבצע כל יום אך בהחלט ניתן לבצע אותו מספר פעמים בשבוע ועדיים לעזור מאוד.