בעד ונגד לתת לכלבכם לישון אתכם במיטה
03-5403368

מידע

כתבות

בעד ונגד לתת לכלבכם לישון אתכם במיטה

מאת: מיכל ליבסון, טכנאית בכירה, מרכז וטרינרי רמת השרון/הרצלייה

 

כאשר זה מגיע לשינה משותפת עם הכלב שלכם, ישנם הרבה יתרונות לשינה יחד עם הכלבלב האהוב שלכם. לשינה עם הכלב שלכם יש משמעויות שונות עבורכם ועבורו: בשבילכם זוהי הזדמנות להתכרבל אתו, בשבילו זוהי חוויית היקשרות חשובה.

 

נוחות: אם אתם גרים לבד ויש לכם כלב, תוכלו להרגיש בטוחים יותר עם נוכחותו של הכלב אתכם, והקשר המיוחד שאתם חולקים יעזור להפיג את הבדידות. אם אתם סובלים מביעותי לילה או שנתכם טרופה, חום גופו של כלבכם וקרבתו ינחמו אתכם וירגיעו.

 

הפגת חרדת נטישה:  אם כלבכם סובל מחרדת נטישה במהלך היום, כאשר הוא ישן במיטתכם, החרדה הזאת נרגעת. אם אתם עובדים שעות ארוכות, השינה המשותפת עשויה להרגיע את כלבכם ולהפיג את הלחץ שהוא נמצא בו.

 

ביטחון: הרבה אנשים חשים בטוחים יותר כאשר הם נותנים לכלב שלהם לחלוק איתם את חדר השינה שלהם. אם ישנם קולות חריגים בבית כלבכם ישמע אותם ותוכלו לדעת אם יש איזו בעיה. בנוסף, הידיעה שכלבכם נמצא שם כדי להגן עליכם מכל רע, מאוד מנחמת ומרגיעה. נוכחותו של כלב גם מאוד עוזרת לאלה ביננו הסובלים ממתחים וחרדות.

 

עזרה בנדודי שינה: אם קשה לכם להירדם, הקירבה לכלב שלכם והקשבה לנשימות שלו וחום גופו עוזרים בתהליך ההירדמות.

 

חיזוק הקשר בינכם: כאשר אתם מכורבלים ביחד עם חברכם הטוב ביותר, הקשר בינכם מתחזק. כלבים הינם חיות להקה ובטבע ישנים יחד צמודים אחד לשני.

 

שעון מעורר: אם הכלב שלכם רגיל לרוטינה מסוימת בכל יום בשעה ספציפית היו סמוכים ובטוחים שהוא יעיר אתכם בשעה זו כדי לאכול/לטייל וכו'

 

כי זה כיף :) לפעמים לא צריך תירוץ או סיבה לישון עם החבר הכי טוב. זה פשוט נוח וכיף!

 

למה לא לישון עם הכלב

למרות היתרונות הרבים בשינה עם הכלב, יש גם כמה  סיבות לא לישון אתו. למשל אם הכלב עדיין בשלבי גמילה מצרכים, עדיף למנוע 'תאונה' לא נעימה אם הכלב יעשה על המיטה.

 

ישנה גם אפשרות לתת לכלב שלכם לישון לידכם במיטה משלו. בסופו של דבר זה תלוי רק בכם. ישנם כלבים הנוחרים דבר העלול להפריע בשינה, 'הגניבה' של השמיכה במקרה והוא ישן על המיטה ואז לכו תריבו אתו עליה...  יש גם חשיבות למזג של הכלב, האם הוא נינוח או שהוא נוטה לטייל על המיטה ולהחליף תנוחות לעיתים קרובות.
בסופו של יום ההחלטה אם לתת לכלבכם לישון אתכם או לא תלויה רק בנוחות שלכם.

 

לשאלות נוספות אנא צרו קשר,
מרכז וטרינרי רמת השרון/הרצלייה 03-5403369