בחירת שם לגור החדש (כלבים וחתולים)
03-5403368

מידע

כתבות

בחירת שם לגור החדש (כלבים וחתולים)

מאת: דר. דורון נרי - וטרינר מומחה

הגור החדש במשפחה צריך שם ממש כמו תינוק חדש, לכן יש להקדיש לבחירת השם מחשבה.הכלב/ חתול יכול לחיות בין 10 ל-18 שנים, לכן מומלץ לבחור שם שלא יהפוך לארכאי עם השנים.לעתים, כשרואים את הגור החדש, באופן ספונטאני קופצים לראשינו שמות הנגזרים ממראהו ואופיו של הגור כגון:
חומי, שחורי, נזק ועוד. שם כמו "גורי" נשמע חמוד ורלוונטי בהתחלה, אבל כשהכלב כבר זקן זה עלול להישמע קצת מוזר.

 

וטרינר רמת השרון

וטרינר הרצליה

 

אם אתם מעוניינים שהגור ישתתף בעתיד בתערוכות, כדאי לבחור בשם מיוחד- השם "פינצ'י" יכול להתאים לכלב משפחתי אבל אינו מספיק מיוחד לכלב תערוכות.היזהרו מלבחור שם שיגרום לכם למבוכה, במיוחד כשאתם קוראים לכלב בשכונה.

 

דוגמא לכך היא לקוחה של המרפאה שבחרה לקרוא לכלב שלה "ג'וק", בכל פעם כשקראה בשמו אנשים נבהלו. מומלץ לבחור בשם קצר, בן הברה אחת או שתיים, זה יותר קליט וגם יותר קל לגור להכיר ולהגיב לשמו החדש.

 

לעולם אל תבחרו שם שנשמע כמו פקודות בסיסיות, לדוגמא: שב, ארצה, רגלי וכו', הדבר יבלבל מאוד את  הכלב. אל תקראו לכלבכם בשם הדומה לזה של כלב השכן, כשתצאו לטיול ותקראו בשמו- כלב השכן יכול לבוא אליכם. בנוסף, לא הייתי ממליץ לקרוא לגור בשם של קרוב משפחה או חבר (שלמה, צביקה וכו'). מנסיונו של דר. נרי הוטרינר ישנם אנשים שמאוד נעלבים מכך.

 

אם יש לכם שני גורים חדשים או שני בעלי חיים, מאוד נחמד לתת להם שמות שהולכים טוב בזוג. לדוגמא: אנג'לינה וג'ולי, חץ וקשת, שוקו וניל, מיץ וגזר ועוד.

 

כשהחלטתם לבסוף על שם, נסו להשתמש בו מספר ימים על מנת לבדוק אם נוח לכם לומר אותו. בנוסף חשוב גם לבדוק אם הכלב מגיב ואוהב את שמו החדש. במידה והשם הנבחר לא מסתדר, תמיד ניתן להחליף אותו, אך רצוי לעשות זאת תוך יומיים שלושה על מנת שהגור לא יתבלבל.


אם אחרי כל הייעוץ הזה עדיין אין לכם שם תואם אז מומלץ להתייעץ עם הוטרינר שבוודאי יוכל להמליץ לכם מנסיונו על שם טוב.

 

וטרינר רמת השרון

וטרינר הרצליה