אקופונטורה בחיות מחמד
03-5403368

מידע

כתבות

אקופונטורה בחיות מחמד

מאת: ד"ר דורון נרי רופא ומנתח וטרינר, בוגר אוניברסיטת אדינברו, בריטניה.

 

מה זה דיקור?
דיקור הינו אחד מן הטכניקות המשמשות בתחום הרפואה הסינית הוטרינרית. טכניקות נוספות הן צמחי מרפא, פיזיותרפיה סינית, והמלצות תזונה.
הדיקור מתבצע ע"י החדרת מחטים סטריליות וחד פעמיות לנקודות ספציפיות בגוף על מנת לעורר אותן להפרשת אנדורפינים, נוגדי דלקת, ולעודד אספקת חמצן טובה יותר  לרקמות החלשות ,זאת על מנת להגביר את המטבוליזם, הוויטליות והריפוי באופן כללי.
הדיקור ראשיתו בסין לפני 3000 שנה, והוא משמש עד היום לטיפול במצבים בריאותיים שונים ומורכבים. בשנים האחרונות גדלה מגמת השימוש בדיקור ובידע הסיני העתיק בשילוב עם רפואה מערבית בשל ההכרה באפקט הריפוי החזק שהוא יוצר  בגוף האנושי ובבעלי חיים כאחד.


האם דיקור מכאיב?
בחיות מחמד, החדרת המחט היא כמעט שאינה מורגשת. מרגע שהמחט נמצאת במקומה, לא מורגש כל כאב ועל כן אין צורך ברוב המקרים בהרדמה או בטשטוש בעל החיים לפני קבלת הטיפול.
רוב בעלי החיים הופכים רגועים מאוד ואף ישנוניים במהלך הדיקור ובמשך מספר שעות אחריו. 

 

וטרינר רמת השרון

וטרינר הרצליה

 

מהן פורמולות וצמחי מרפא?
צמחי מרפא ופורמולות הם למעשה תרכובות טבעיות של מינרלים ועשבים, בעלי אפקט רפואי חזק של החלמה, בד"כ  ללא תופעות לוואי.
התרכובות משמשות את הרפואה הסינית כבר אלפי שנים והוכחו כבטוחות לשימוש ואפקטיביות ביותר. ניתן להשתמש בכדורים, אבקות ותמציות.
השימוש בפורמולות אינו פוגע או מונע המשך טיפול בתרופות קונבנציונאליות,  נהפוך הוא יכול לעזור למתן תופעות לוואי בהפחתת המינון ההכרחי של התרופות הקונבנציונאליות.
פורמולות עובדות ביחד עם הדיקור באופן סינרגיסטי ליצירת השפעה מוגברת וארוכת טווח.


באילו מצבים כדאי להשתמש בדיקור ובצמחי מרפא?
דיקור וצמחי מרפא משמשים לריפוי מגוון רחב מאוד של מחלות ובעיות שונות. הם מצטיינים במיוחד בטיפול במקרים כרוניים כגון דלקות פרקים(hip dysplasia, בעיות מרפקים וברכיים) ובעיות נוירולוגיות  (אפילפסיה, פריצות דיסק, שיתוקים).


בחיות  גריאטריות וגם בחיות חולות סרטן, ניתן לשפר את איכות החיים ואת אורכם. לקוחות מדווחים על חיוניות רבה יותר של בעלי החיים ושיפור ניכר ברמת האנרגיה, ההליכה והתאבון, לפעמים כבר אחרי הטיפול הראשון. עבור בעלי חיים אתלטיים טיפול שגרתי בדיקור מסייע לטפל בפציעות ספורט ומאמץ, ולשמר את היכולות האתלטיות והתחרותיות ברמה גבוהה.כמעט כל בע"ח אשר מקבל תרופות למחלה כרונית כמו סכרת, בעיה בבלוטת התריס, דלקות פרקים וכו', יכול ליהנות מהשפעות הדיקור.
הטיפול ברפואה סינית מאוד בטוח ואפקטיבי כאשר מבוצע על ידי רופא מוסמך, מיומן ובעל ניסיון רב בתחום. התלונה העיקרית שאני שומעת היא שהכלב חזר לקפוץ על הספה...

 

וטרינר רמת השרון

וטרינר הרצליה