אלרגיה למזון
03-5403368

מידע

כתבות

אלרגיה למזון

מאת: ד"ר דורן נרי - וטרינר

 

אלרגיה למזון מתרחשת בד"כ לאחד או יותר ממקורות החלבון הבאים: סוס, בקר, חזיר, עוף, דגים, חלב וביצים. הסימפטומים יכולים להיות בכל גיל אך לרוב בבעלי חיים מעל גיל שנה. בעל חיים צעיר או בעל חיים מבוגר שאכל כל חייו את אותו המזון,יכולים לפתח את האלרגיה.

לא ניתן להבדיל את האלרגיה למזון לאלרגיה מסוג אחר ללא מבחן מזון. בע"ח רבים הסובלים מאלרגיה למזון לא ישתפרו ע"י מעבר למזון מסחרי אחר, כי מזונות מסחריים מכילים אחד או יותר ממרכיבי מזון מוכרים. 

 

סימנים קליניים: הסימנים כוללים גרודים, נשיכות וליקוקים במידה בינונית, ולעיתים מלווים בפצעים כתוצאה מהגירודים. אבחון: הדרך היחידה לאבחן אלרגיה למזון היא ע"י מבחן מזון – יש לספק לבעל החיים מזון מסוג שהוא לא נחשף אליו בעבר, ועדיף מזון בעל סוג אחד של חלבון. המזונות העדיפים – Z/d – D/d של חברת הילס ו-dermatosis של חברת יוקנובה. יש לספק את המזון החדש בלבד, ללא תוספות וללא ממתקים, רק את האוכל החדש, למשך חודשיים שלושה. עוקבים אחרי הסימנים הקליניים ורוצים לראות שיפור. בסיום התקופה חושפים את בעל החיים למזון המקורי למשך שבוע. במידה וחזרו הסימנים הקליניים- זו ההוכחה לכך שבעל החיים אלרגי למזון. וטרינר רמת השרון / הרצליה טיפול: מתן מזון היפואלרגני – מזון שבעל החיים לא נחשף אליו בעבר.

 

וטרינרים

וטרינר הרצליה

וטרינר רמת השרון