אימוץ חיית מחמד בוגרת
03-5403368

מידע

כתבות

אימוץ חיית מחמד בוגרת

מאת: אסתר מלול - אסיסטנטית

 

לא ניתן להתכחש לעובדה שגורים הם מקסימים ורבים מהם גדלים להיות חברי אמת. למרבה הצער, בעלי כלבים נוטים לשכוח את הקשיים המתלווים לגידול חיית מחמד מגיל ינקות, ומתעלמים מאינספור הכלבים  והחתולים הבוגרים אשר ממתינים למצוא בית חם בעמותות וארגונים למען בע"ח.

 

מומלץ לשקול אימוץ חיית מחמד בוגרת במידה ורוצים "לדלג" על החינוך לצרכים ולעתים גם למשמעת.  יתרון נוסף בחיית מחמד בוגרת הוא שתכונות האישיות כבר מגובשות, ומצבים בריאותיים וצרכים מיוחדים לרוב כבר ידועים.

 

במהלך השבוע הראשון של אימוץ חיית מחמד בוגרת, מומלץ לבקר אצל הווטרינר על מנת לאבחן בעיות בריאותיות, לבצע חיסונים, טיפולים מונעים וטיפולים נגד טפילים, פרעושים וקרציות.

 

כאשר בוחרים חיית מחמד לאימוץ, יש לשים לב להתנהגות ולרמת האנרגיה כדי לוודא התאמה לבעלים ולאורח חייהם. משימה זו קלה יותר אצל בעלי חיים בוגרים. לדוגמא, בעל חיים רגוע ושליו יתאים יותר למגורים בדירה קטנה, מאשר בעל חיים עם מרץ רב אשר זקוק למרחבים ולפעילות גופנית מרובה. כמו כן מומלץ להפגיש את כל בני המשפחה כדי לוודא שבעל החיים מסתדר עם  כולם. במידת הצורך ניתן להיעזר בשירותיו של מאלף/ מומחה להתנהגות אשר ידע להעריך בצורה טובה את מידת ההתאמה בין חיית המחמד לבין בני המשפחה.

 

חשוב לשאול את צוות העמותה לגבי בעיות התנהגות או בריאות כלשהן, וכן האם בעל החיים מסתדר עם בעלי חיים אחרים או לא.

 

הכנת הבית עבור חיית מחמד בוגרת אינה שונה מאד מההכנות לקראת גור: יש להכין מבעוד מועד מזון מתאים, מקום מרבץ, קערות, צעצועים מתאימים וציוד נלווה כגון קולר וכו'. מומלץ להתכונן מראש לכך שעלולות לקרות "תאונות" על השטיח עד שחיית המחמד תתרגל לסביבה החדשה ולסדר היום בבית. במידה ויש חצר, חשוב לוודא כי היא מגודרת כראוי כך שאין סכנה שבעל החיים יצא וילך לאיבוד. במידה ובעל החיים סובל מבעיות פרקים, מומלץ להצטייד בעזרים כגון רמפה עבור המדרגות ורתמה מיוחדת כדי להרים אותו (לרכב או במדרגות).

 

תתפלאו לגלות כי לעתים קל יותר ללמד ולאלף חיית מחמד בוגרת אשר דעתה אינה מוסחת בקלות, לעומת גורים. עם זאת, במידה וחיית המחמד למדה בעבר פקודות, תצטרכו לדבוק באותן מילות פקודה וסימנים כדי לא לבלבל את החיה.

 

אימוץ חיית מחמד הוא מעשה מרגש ומשמח, אך אין להקל בו ראש ויש לשקול את מכלול הגורמים לפני קבלת ההחלטה.

 

למידע על כלבים וחתולים למסירה ולפרטים על עמותות ניתן לפנות אלינו: מרכז וטרינרי רמת השרון 03-5403368