איך לשמור על חיות המחמד שלנו בל"ג בעומר
03-5403368

מידע

כתבות

איך לשמור על חיות המחמד שלנו בל"ג בעומר

מאת: דר. דורון נרי, וטרינר

 

5 נקודות הדורשות מחשבה ותשומת לב, על מנת לעבור בשלום את ליל ל"ג בעומר. הכתוב מיועד לכלבים ולבעליהם (אך רלוונטי מאוד גם לילדים קטנים!!!):

  1.     אש - אש היא דבר מסוכן (זה ידוע לכולם...). התנהגותו של כלבנו דומה, מבחינות רבות, להתנהגותו של ילד קטן. חשוב להרחיקו ממקור האש. יתרה מכך – גיצים שעפים מהמדורה עלולים להדליק את פרוותו של הכלב ולגרום לו לכוויות.
  2.     עשן – רבים לא מודעים לכך, אולם עשן בכמויות גדולות עלול להזיק לבריאותו של כלבנו; גירויים וצריבה בעיניים, בעיות נשימה, שיעולים וכו' הם רק חלק קטן מתופעות הלוואי שעלולות להיגרם בשל חשיפה לעשן.
  3.     גחלים – פעמים רבות ניתן למצוא בסביבת המדורה גחלים לוחשות שהילדים הרחיקו מהמדורה המרכזית. בחסות החשיכה קשה מאוד לראותם. מיותר לציין שדריכה על גחל שכזה עלולה לגרום לכלב כוויה קשה (תארו לכם שהייתם דורכים על גחל כשאתם יחפים...)
  4.     אכילת שטויות – תופעה מאוד מוכרת לנו, צוות המרפאה, הינה עלייה תלולה בכמות הכלבים המגיעים למרפאתנו לאחר חגים 'עתירי מזון' (בדגש על 'על האש') כשהם סובלים ממחלות של מערכת העיכול: הכלב מסתובב בינות לחוגגים וכל אחד מרגיש צורך לצ'פר את המסכן הקטן באיזה משהו טוב. כך קורה שבערב שכזה הכלב אוכל מכל הבא ליד, והרבה! רוב הכלבים אינם מורגלים בשינוי מזוני כל-כך מהיר וקיצוני וקיבתם אינה מסוגלת להתמודד איתו, דבר העלול להתבטא בשלשולים והקאות.
  5.     רעש והמולה – לא כל הכלבים אוהבים להמצא במקומות הומים. במדורות רבות, בייחוד כאלה הנערכות ע"י בני נוער, מביאים הילדים זיקוקים ונפצים שעלולים לגרום לכלב (במיוחד לרגישים שביניהם) להתקף חרדה. במקרים קיצוניים עלול הכלב להיבהל ולברוח.

 

לסיכום: ההמלצה שלי בתור וטרינר – אם לא מוכרחים השאירו את כלבכם בבית וצאו לחגוג ולבלות בלעדיו.

 

וטרינר רמת השרון

וטרינר הרצליה

 

(ואם בכל זאת אירע איזה שהוא פנצ'ר – צרו קשר עם המרפאה ונשמח לעזור לכם ולכלבכם).