איך לצחצח שיניים לכלב שלכם
03-5403368

מידע

כתבות

איך לצחצח שיניים לכלב שלכם

מאת ליבסון מיכל - סייעת מרכז וטרינרי רמת השרון

מחלת שיניים (בעיקר מחלת חניכיים), היא מחלה שנפוצה בקרב הכלבים שלנו.

היא גם אחת המחלות שקל לטפל בהן ולמנוע אותן. למזלנו, אנחנו יכולים להפחית או אפילו למנוע מחלות, ע"י האכלה באוכל פריך דיאטטי, חטיפי לעיסה מתאימים, צעצועים וצחצוח שיניים יומי. הפעולות הבאות מדריכות אותך איך מצחצחים שיניים נכון לכלב שלך.


הצעד הראשון הוא להתחיל עם פה נקי ובריא. הגיינת שיניים טובה, צריכה להתחיל כשהכלב עדיין גור, כשהשיניים והחניכיים שלו טובות ובריאות. או לאחר שכלבכם עבר ניקוי שיניים מקצועי.
תצטרך מברשת שיניים רכה ומשחת שיניים וטרינרית. משחות שיניים של בני אדם, שיש בתוכן סודה לשתייה, עלולה ליצור בעיות.

יתרה מכך, לוטרינרים יש משחות שיניים עם טעמים שכלבכם יאהב. כל מברשת שיניים אחרת מלבד הרכה, לא תוכל להגיע מתחת לחניכיים, שהוא כאמור האזור הכי חשוב לניקיון.
ישנן כמה עובדות חשובות על פה הכלב שלכם, שיגידו לנו מתי איפה ואיך לצחצח.

מחלת חניכיים לרוב משפיעה על השיניים העליונות האחרונות קודם וגרוע מכך. הפלאק נבנה על פני השן באופן יומיומי, בעיקר מתחת לקו החניכיים. ייקח לפלאק פחות מ36 שעות להפוך להפוך למים, להתקשות ולהפוך לאבן שן. ואי אפשר להוריד אותה עם צחצוח.

בזכות הקידמה הזו, צחצוח צריך להיות יומיומי, עם מברשת, ע"מ להוריד את הפלאק שהצטבר בקו החניכיים.
בחר זמן במשך היום שיהיה לכלבך מתאים בשגרת יומו. כמו לפני הליכה או לפני קבלת חטיף, מכיוון שזה עשוי לגרום לכלבך לצפות לזמן צחצוח השיניים. קח מספר ימים כדי שלך ולכלבך יהיה קל יותר עם התהליך. ומיד לאחר מכן, תעשה לו טיול או תן לו חטיף כל פעם.


הצע לכלבך חטיף על משחת השיניים הוטרינרית. פעם לאחר מכן, תן לו לטעום את משחת השיניים, לאחר מכן, מרח עם האצבע את המשחה על השיניים העליונות. חזור על התהליך עם מברשת השיניים. העבר את מברשת השיניים על קו החניכיים של השיניים העליונות האחוריות, בזווית כלפי מעלה, כך ששערות המברשת מגיעות מתחת לקו החניכיים. זה יכול לקחת לך פחות מ30 שניות, לצחצח שיניים לכלבך. אל תנסה לצחצח את כל הפה בהתחלה.

במידה וכלבך לא נותן לך לצחצח יותר מהחלק החיצוני של השיניים העליונות, אתה עדיין מטפל בחלק הכי חשוב של מחלת חניכיים – מניעה. אם כלבך, בסופו של דבר, נותן לך לצחצח את רוב שיניו, זה טוב.


אפילו עם מברשת השיניים הטובה ביותר, כלבך עדיין ייאלץ לעבור ניקוי שיניים מקצועי מדי פעם, בדיוק כמונו. בכך שאתה צחצח לכלבך שיניים מדי יום, אתה מצמצם את כמות מחלות החניכיים ולהפחית גם את התדירות של ניקויי השיניים ולספק לכלבך חיוך בריא.


לפרטים נוספים צרו קשר, מרכז וטרינרי רמת השרון ומרכז וטרינרי הרצליה 03-5403368