איך להכניס את חתולכם לכלוב נשיאה ולצאת מזה בשלום
03-5403368

מידע

כתבות

איך להכניס את חתולכם לכלוב נשיאה ולצאת מזה בשלום

מאת: ד"ר דורון נרי וטל ריבלין אסיסטנטית

כמעט כל בעלי החתולים נתקלו בבעיה שהחתול דיי מתעב את כלוב הנשיאה והחתולים עושים הכל כדי לא להיכנס לכלוב.
ישנן כמה שיטות פשוטות כיצד להכניס את החתול לתוך כלוב הנשיאה וכמה שיטות בכדי לגרום לו אפילו ליהנות מכך או לפחות שלא אתם ולא הוא יסבלו מהתהליך.

 

וטרינר רמת השרון

וטרינר הרצליה

 

אם אין לכם זמן ואתם חייבים להגיע לתור שלכם אצל הוטרינר בעוד חצי שעה אחרת תאחרו והחתול לא מסכים בשום אופן להיכנס לכלוב נשיאה, אל תבטלו את התור ישנה דרך פשוטה יותר.


הניחו את הכלוב כשהדלת של הכלוב פונה כלפי מעלה (במצב מאונך), החזיקו את החתול בשתי ידיים מתחת לרגליו הקדמיות, כך שהוא רגליו האחוריות תלויות באוויר והכניסו את החתול לתוך כלוב הנשיאה קודם עם הרגליים הקדמיות.

 

וטרינר רמת השרון

וטרינר הרצליה

 

עוד שיטה שניתן לנסות כך שהחתול ירצה בעצמו להיכנס לכלוב הנשיאה, ניתן לשים בתוך הכלוב כל מיני פינוקים שחתולכם אוהב כמו חתיכות קטנות של עוף, אם החתול עדיין מפחד להיכנס לתוך הכלוב הסגור ניתן לשים את האוכל ממש קרוב לפתח הכלוב, כך שהחתול לא יפחד להתקרב לאוכל ולכלוב הנשיאה.


ניתן לעשות את הפעולה הזו כמה פעמים ביום ולהשתמש במילה "פנימה" כשמניחים את האוכל ליד הכלוב, תנו לחתול לאכול את האוכל ולהתרחק מכלוב הנשיאה.


חזרו על אותה פעולה כשבכל פעם תכניסו את האוכל יותר ויותר פנימה לתוך הכלוב, כך שהחתול בעצם ייכנס בעצמו לתוך כלוב הנשיאה בכדי לאכול את האוכל, אל תסגרו את הדלת כשחתולכם ייכנס לכלוב לאכול את האוכל. תוכלו לתרגל את חתולכם שיאכל את הארוחות שלו בתוך הכלוב תוך כדי שימוש המילה – "פנימה" או בכל מילה שתחפצו.


כך הוא ייקשר את הכלוב ואת המילה "פנימה" לכך שדברים טובים קורים שנכנסים פנימה, כך שהכלוב יהיה בעצם קישור חיובי בשבילו.
כאשר חתולכם מרגיש בנוח בתוך הכלוב, ניתן לסגור לפרק זמן קצר את הדלת ולאט לאט להגדיל את מס' הדקות שהדלת סגורה כשהוא בפנים, כך שחתולכם ירגיש בנוח לשכב בתוך הכלוב כשהדלת סגורה.


ניתן לשים מגבת רכה או שמיכה בכדי שיהיה לו חם ונעים. כך שבפעם הבאה שתרצו לקחת את חתולכם בכלוב הנשיאה, הוא ייכנס בשמחה.

 

וטרינר רמת השרון

וטרינר הרצליה